2. Волейбол
  3. "Атаро Клима" - ден предпоследен: След две загуби ЦСКА стигна до победата срещу Марек

В първия за деня мач от турнира за Купа „Атаро Клима”, Монтана успя да стигне до втора победа в зала „Универсиада. В дербито на последните отбори в Суперлигата Монтана взе чиста победа срещу Черно море БАСК (Варна) с 3:0 (25:17, 29:27, 25:21). С този успех Монтана изпревари Арда (Кърджали) във временното класиране за турнира Атаро Клима и вече е шести с 5 точки. Монтана - Черно море БАСК - 3:0 (25:17, 29:27, 25:21)

Монтана - Черно море БАСК - 3:0 (25:17, 29:27, 25:21)

Лидерът в класирането на Суперлигата до момента – отборът на Левски Сиконко стигна до очаквана победа срещу Арда (Кърджали).  Левски Арда – Левски Сиконко - 0:3 (13:25, 21:25, 24:26)

Марек Юнион Ивкони за втори път през тази състезателна година не успя да се противопостави на шампионите от ЦСКА и записа четвърта загуба в турнира „Атаро Клима”. Отборът, който по време на турнира смени треньора, този път успя да спечели гейм, за разлика от мача, който двата отбора играха преди време в Дупница. ЦСКА се отърси от шока след загубите от Левски Сиконко и ЛукОйл Нефтохимик и стигна до победата с 3:1, а за най-полезен играч в мача бе обявен диагоналът на „червените” Филип Мейо, който отбеляза 30 точки.
Марек Юнион Ивкони – ЦСКА - 1:3 (25:23, 17:25, 29:31, 21:25).

В последния мач за деня Пирин Балканстрой (Разлог) показа защо бе лидер в турнира почти до края. Отборът на ЛукОйл Нефтохимик, който предния ден не даде никакъв шанс на ЦСКА, този път бе победен именно от отбора на Мирослав Живков. „Учениците” от Разлог, водени от 217-сантиметровия Христо Модев се наложиха с 3:1 гейма над бургазлии.
Пирин Балканстрой - ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 3:1 (25:20, 16:25, 25:19, 25:20).

Утре е последният ден от турнира за Купа „Атаро Клима”, в който дербито е между Пирин Балканстрой и ЦСКА.