2. Волейбол
  3. Българите в Италия бият с по 3:0

Българите в Италия бият с по 3:0

Матей Казийски и Краси Стефанов вече са начело в италианската Серия А1. Отборът, воден от Радостин Стойчев отново прегази съперника си и постигна чиста победа с 3:0 гейма. Този път потърпевш бе отборът на Перуджа, който бе домакин на Итас Диатек Тренто в поредния кръг от редовния шампионат на Апенините. Казийски бе доста скромен в тази среща с 9-те точки, които отбеляза.

Матей Казийски и Краси Стефанов вече са начело в италианската Серия А1. Отборът, воден от Радостин Стойчев отново прегази съперника си и постигна чиста победа с 3:0 гейма. Този път потърпевш бе отборът на Перуджа, който бе домакин на Итас Диатек Тренто в поредния кръг от редовния шампионат на Апенините. Казийски бе доста скромен в тази среща с 9-те точки, които отбеляза. Това е и най-лошата среща от гледна точка на резултатността за волейболист номер едно на Европа за последните две години от началото на шампионата. Другият българин в “българския” отбор на Апенините – Красимир Стефанов въобще не влезе в игра.

Владимир Николов не бе сред най-ефективните в отбора на Кунео при победата над Падова с 3:0 гейма, но все пак успя да реализира 16 точки (1 точка от сервис) и отбеляза 52% ефективност в атаката за своя тим, чийто наставник е треньорът на националния ни отбор Силвано Пранди.

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов се отличи с 15 точки за своя тим – Копра Пиаченца, при победата с 3:0 гейма над Стампласт Мартина Франка.
Следващите мачове от първенството на Италия са на 14 декември, а на 21 декември са последните срещи за 2008 година.

Резултати:

Тренкуалдер Модена – Лубе Бланка Мачерата – 3:2 (25:19, 25:22,19:25, 18:25, 18:16)

Бре Бланка Ланути Кунео – Антонвенета Падова – 3:0 (25:14, 25:13, 37:35)

Копра Нордеханика Пиаченца – Стампласт Мартина Франка – 3:0 (25:15, 25:21, 25:21)

Перуджа – Итас Диатек Тренто – 0:3 (21:25, 22:25, 20:25)

Монтикяри – Сислей Тревизо – 3:1 (25:23, 21:25, 29:27, 25:22)

Марми Ланца Верона – Фрамазил Пинето – 3:1 (25:21, 32:30, 21:25, 25:22)