2. Волейбол
  3. България до 23 години победи Монтана в контрола

България до 23 години победи Монтана в контрола

Националният отбор на България за мъже до 23 години победи „Монтана” в контрола играна вчера вечерта, в която отново изпробваха новите правила за Световното първенство.

В първия гейм Лъвовете не оставиха шанс на отбора от Монтана, побеждавайки ги с 21:14.

Във втората част „гостуващият” тим подобри играта си и не позволи на националите да трупат големи разлики. В края на гейма „Монтана” поведоха, но момчетата на Драган Иванов успяха да се справят и спечелиха и тази част.

В третия гейм и двата отбора показаха добра игра, но националите се справиха по-добре и победиха категорично с 3:0.

Треньорите на двата тима се договориха да изиграят още 2 гейма, в които и двамата дадоха шанс и на останалите играчи да играят. Този гейм, обаче, бе записан в актива на „Монтана” при 20:22.

Тайбрeка бе много оспорван, но състезателите на „Монтана” успяха и в него. Така крайният резултат бе 3:2.

След края на мача, докато играчите бъдат готови за тръгване, треньoрскит щаб и част от публиката догледаха заедно сблъсъка между България и Германия и всички се радваха заедно на успеха на Лъвовете в Гданск.

Дано и момчетата на Драган Иванов ни зарадват по подобен начин след няколко седмици в Бразилия.