2. Волейбол
  3. България е аут, Полша и съдиите биха Аржентина с 3:2

България е аут, Полша и съдиите биха Аржентина с 3:2

Родните национали остават 5-ти и стягат багажа за София, Русия чака Полша на полуфинала

Полша се класира за полуфиналите на Световната лига по волейбол след победа с 3:2 гейма срещу вече осигурилия си участие във финалната четворка тим на Аржентина. Дружина полска взе драматично решаващия мач след 18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13 за 2 часа и 4 минути игра.

В зала „Ерго Арена” в Гданск домакините получиха неистова подкрепа от своята вярна публика и съдиите в мача, които на няколко пъти им присъдиха буквално очевадни точки в полза на южномериканците.

Аржентинците започнаха с няколко промени в своя състав, но по никакъв начин не праевха шпалир на Дружина полска по пътя към второто място в групата. „Гаучосите” взеха първия сет с след 25:18 в своя полза и подсказаха, че мачът за Полша няма да бъде никак лесен.

От тук насетне обаче започнаха реверансите към домакините. Съдиите отсъдиха 3 топки в полето на Полша за аут, а като капак показаха и жълт картон на „гаучосите”. Къде с късмет, къде с помощ от реферите, поляците взеха втората част с 25:22.

Третата част бе отново за домакините, които комфортно затвориха частта на 20 и поведоха с 2:1. Когато всички вече виждаха победата за Полша, Аржентина показа, че е на игрището да се забавлява, а не да участва в уговорки.

Южноамериканците за пореден път демонстрираха великолепната си защита и се пребориха за четвъртия сет – 26:24 и 2:2 гейма. Така драмата стигна до тайбрек, където цяла България стискаше палци на Аржентина.

Лидерите в групата стартираха много добре и водеха с 4:1 и 7:4, но с много воля и желание за успех, водени от своята публика, поляците успяха да обърнат решаващата част като инфарктно приключиха мача след грешка на противника от сервис.

Така на полуфиналите Полша ще се изправи срещу Русия, а Аржентина ще срещне другия суперфаворит Бразилия в дербито на Южна Америка, което предвещава много емоции за публиката в Гданск, освен драмите покрай изявите на домакините.

България пък завършва на 5-то място в Световната лига, а вината за отпадането на отбора остава озцяло върху нашите момчета, които не бяха на себе си срещу Аржентина и изиграха най-слабия си мач от доста време насам. Прекрасната победа днес срещу Италия остава като един хубав спомен без особено значение за историята.

Полша пък ще търси триумф пред родна публика, въпреки че видимо отстъпва на другите 3 отбора във финалната четворка. Дружината се надява с помощта на невероятните си фенове и себераздаването на всеки поотделно да успее да опровергае букмейкърите.