2. Волейбол
  3. България не остави никакви шансове на Португалия - 3:0 (видео)

България не остави никакви шансове на Португалия - 3:0 (видео)

Отборът на България постигна категоричен успех с 3:0 (25:22, 25:16, 25:12) гейма срещу Португалия във втория си мач от група „D” на Световната лига

Отборът на България постигна категоричен успех с 3:0 (25:22, 25:16, 25:12) гейма срещу Португалия във втория си мач от група „D” на Световната лига. Нашите национали се представиха много по-добре от своя съперник в днешния двубой и заслужено се поздравиха с победата в мача.

Първият гейм започна равностойно, като в началните минути резултатът вървеше точка за точка. Впоследствие обаче португалците поведоха с две разлика (5:3) и въпреки че Цветан Соколов се отличи с няколко страхотни отигравания до настъпването на първото техническо прекъсване, по време на него България губеше с една точка – 7:8. В следващите минути обаче нашите национали съумяха да осъществят обрат в резултата, като дори направиха три последователни точки и поведоха с 12:9. Последва грешка на Георги Братоев от сервис, а по време на втората техническа пауза България водеше с 16:12. След това възпитаниците на Радостин Стойчев продължиха да се представят силно, но в един момент Португалия се активизира и намали разликата в резултата само на три точки – 19:22. Въпреки това, България успя да удържи преднината си, като в крайна сметка спечели първия гейм с 25:22.

По подобие на първия гейм, и вторият започна равностойно, като при резултат 2:2, България успя да вземе точка аванс (3:2) и получи шанс да поведе с две, но Виктор Йосифов прати кълбото в аут. При резултат 5:5 последваха три последователни точки за Португалия и по време на първото техническо прекъсване България губеше с 5:8. Нашите национали обаче съумяха да изравнят (8:8), като осмата точка за българите дойде след страхотна блокада на нашия отбор. В следващите минути възпитаниците на Радостин Стойчев съумяха дори да поведат – 10:9, а малко след това разликата в точките набъбна до три (13:10) в полза на нашите национали. Последваха нови равностойни минути, а второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:13 в полза на България. До края на гейма нашите национали се представиха много силно. Със страхотни отигравания за българите се отчетоха Матей Казийски, Цветан Соколов и Тодор Алексиев, а в крайна сметка България спечели втория гейм с 25:16.

Португалците спечелиха първата точка в третия гейм, но националите ни бързо успяха да изравнят – 1:1. Малко след това България успя да поведе в резултата (3:2), а до идването на първото техническо прекъсване дори увеличи преднината си – 8:5. Възпитаниците на Радостин Стойчев продължиха да се представят на ниво. България увеличи аванса си на пет точки (11:6), португалците върнаха една (7:11), но българите отново излязоха с пет напред (12:7). По време на втората техническа пауза нашите национали имаха аванс от цели осем точки – 16:8. Последваха нови две точки за България и разликата в резултата стана десет точки – 18:8. В следващите минути Виктор Йосифов се отчете със страхотно отиграване, а малко след това Цветан Соколов се отличи с ас и България поведе с 21:9. Възпитаниците на Радостин Стойчев продължиха да се представят много добре до края на третия гейм и го спечелиха с 25:12, като по този начин грабнаха и победата в мача с 3:0 гейма.

Цветан Соколов реализира най-много точки за България – 20. Матей Казийски се отчете с 11, Тодор Алексиев – с 9, а Теодор Тодоров – с 8. За Португалия Валдир Секейра се отличи с 14, Карлош Фидалго реализира 8, а Алешандре Ферейра – 7.

Утре от 16:00 часа българско време България се изправя срещу Германия в последния си мач от група „D.