2. Волейбол
  3. България не остави шанс на Япония и взе категоричен успех с 3:0 (видео)

България не остави шанс на Япония и взе категоричен успех с 3:0 (видео)

Играчите на Радостин Стойчев се представиха силно и заслужено спечелиха мача

Мъжкият национален отбор на България по волейбол постигна много важна победа с 3:0 гейма (25:20; 25:21; 25:23) в днешния си мач срещу Япония, игран в зала „Конгресна” във Варна. Играчите на Радостин Стойчев се водеха гост в срещата, след като Япония играе домакинските си мачове в залата, където играе и България, причина за което са природните стихии, които връхлетяха страната на изгряващото слънце преди няколко месеца.

В днешния двубой България се представи доста силно, за което говори и категоричният успех. Срещата започна равностойно, а по време на първото техническо прекъсване японците имаха преднина от една точка (8:7). Последваха силни минути за българите и се стигна до обрат от 12:11, който се увеличи до 16:14 на втората техническа пауза. Силните изяви на играчите на Радостин Стойчев продължиха и преднината на нашия тим се увеличи до 21:15, за да се стигне до 25:20 като краен резултат от първия гейм.

Доброто представяне на българите продължи и по време на втория, когато имахме преднина и по време на двете технически прекъсвания (8:6; 16:11). Българите контролираха случващото се в мача и спокойно пазеха преднината си, като в края тя бе 25:21.

Третият гейм се оказа и последен в двубоя, но бе изключително оспорван и изпълнен с доста обрати. Японците отново имаха преднина по време на първата техническа пауза (8:7), след което последваха доста промени във водачеството в резултата. Нашите момчета имаха преднина по време втората пауза (16:15), а след това успяха и да се доберат до крайното 25:23, което значеше, че България печели мача. След успеха страната ни продължава да заема втората позиция във временното класиране.

Утре от 18:00 часа ще се проведе и вторият мач между България и Япония, отново в зала "Конгресна".