2. Волейбол
  3. България отново остана в подножието на финала (ВИДЕО)

България отново остана в подножието на финала (ВИДЕО)

"Лъвовете" паднаха с 1:3 гейма от Италия, ще спорят със Сърбия за бронза

Националният отбор на България по волейбол за пореден път не успя да преодолее психологическата бариера на голям форум - "полуфинал", след като днес падна именно на този етап с 1:3 (19:25, 25:22, 25:15, 25:22) гейма от Италия на Европейското първенство.

Надпреварата се провежда в Дания и Полша, а днес българите загубиха от "адзурите" на стадион "Паркен" в Копенхаген.

Така "скуадра адзура" ще се изправи в утрешния финал срещу състава на Русия, който по-рано днес би Сърбия с 3:1 (25:19, 26:24, 25:23, 25:15) гейма, а "лъвовете" ще спорят за бронза с "плавите" от 16:00 часа.

Мачът започна много силно за момчетата на Камило Плачи, които натиснаха съперника със силен сервис и добра блокада от самото начало и при първата техническа пауза водеха с 8:2.

След 30-секундното прекъсване "трикольорите" продължиха да доминират на полето и дори увеличиха аванса си при втората пауза, водейки с 16:8.

В самия край на гейма "адзурите" успяха да се посъберат и намалиха изоставането си на 5 точки, но силите им не стигнаха за повече и така българите затвориха частта при 25:19 в своя полза.

Втората част започна по-добре за "адзурите", които набързо дръпнаха с 6:3, но "лъвовете" успяха да се съберат и при първата техническа пауза изоставаха само със 7:8.

След прекъсването двата тима започнаха да се движат точка за точка, ала постепенно българите наложиха волята си и поведоха с 3 точки, но допуснаха разцконцентриране и на второто прекъсване водеха едва с 16:15.

Българите водеха до 22:21, когато обаче допуснаха фатално отпускане и не записаха повече нито точка в тази част, спечелена от "адзурите" с 25:22.

Третата част бе катастрофална за "трикольорите". Италия поведе от самото начало и до края на гейма методично увеличаваше преднината си.

Българските блок и сервис спряха да работят, а нашите бяха непрестанно тормозени от Бирарели, срещу чийто атаки не успявахме да намерим отговор.

В крайна сметка Италия разгроми "лъвовете" в третия гейм с 25:15 и така поведе с 2:1.

В четвъртия гейм италианците отново започнаха по-добре и дръпнаха с 4 точки в началото, ала "трикольорите" съумяха да изравнят и дори да обърнат резултата в своя полза.

Преди второто техническо прекъсване обаче нашите отново се разконцентрираха, което бе използвано умело от възпитаниците на Беруто, които поведоха с 16:14 на паузата.

След почивката "адзурите" натрупаха застрашителен аванс при 20:15, но българите не се предадоха и бяха на косъм да изравнят за 23:23, но вместо това атаката на Соколов бе спряна от Бирарели и Италия поведе с 24:22. В следващата атака "скуадра адзура" затвори и мача и се класира за финала утре.

Състави

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Камило Плачи

Италия: Драган Травица, Лука Ветори, Иван Зайцев, Кристиан Савани, Томас Берета, Емануеле Бирарели - Салваторе Росини-либеро

Старши-треньор: Мауро Беруто.