2. Волейбол
  3. България победи Чехия с 3:1 и завърши турнира в Габрово без загуба

България победи Чехия с 3:1 и завърши турнира в Габрово без загуба

България победи Чехия с 3:1 (26:24, 26:28, 25:22, 25:20) гейма в последната среща от квалификационна група F за Световното първенство в Япония догодина. Така без да имат загубен мач нашите завършиха на първо място в класирането в групата.

България победи Чехия с 3:1 (26:24, 26:28, 25:22, 25:20) гейма в последната среща от квалификационна група F за Световното първенство в Япония догодина. Така без да имат загубен мач нашите завършиха на първо място в групата.

Ева Янева и Радостина Цитигой отново бяха най-резултатни за тима на Драган Нешич с по 16 точки. За чехкините 21 точки отбеляза Анета Хавличкова.

Първите три отбора продължават в следващата фаза на квалификациите. Освен България, шансове за класиране на Световното първенство ще имат днешните ни съпернички от Чехия и северните ни съседки – отборът на Румъния.

В следващата квалификация, която ще определи и участниците на Световното първенство България ще спори с Чехия, Беларус и домакините на срещите от Група H – тима на Италия. Два от четирите отбора в групата ще получат визи за Япония 2010.

В таблиците по-долу можете да видите крайното класиране, както и всички резултати от турнира, проведен в зала „Орловец” в Габрово.