2. Волейбол
  3. България победи и Португалия

България победи и Португалия

Момичетата на Драган Нешич разгромиха с 3:0 (25:7, 25:15, 25:19) Португалия в последния мач от втория квалификационен турнир в група „F”

Женският национален волейболен отбор на България финишира квалификациите за Евро 2011 по най-подобаващия начин. Момичетата на Драган Нешич разгромиха с 3:0 (25:7, 25:15, 25:19) Португалия в последния мач от втория квалификационен турнир в група „F”.

Мачът се състоя в зала „Арена Самоков” и бе посетен от близо 400 зрители. С най-голям принос за победителките бе Добриана Рабаджиева с 11 точки (1 блок, 59% ефективност в атака и 56% перфектно посрещане). Мария Каракашева добави още 9 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 60% перфектно посрещане).

За Португалия Португалия с 7 точки завършиха Рената Герейро (2 блока, 3 аса и 40% ефективност в атака), Марта Хюрст (2 блока, 33% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) и Алине Родригеш (3 блока и 29% ефективност в атака).

Така българските волейболистки заеха първото място в своята група с актив от 6 победи в 6 мача. Освен това момичетата на Драган Нешич загубиха само 1 гейм в целия турнир. Португалия завърши на 4-то място в групата без спечелен гейм.

България – Португалия 3:0 (25:7, 25:15, 25:19)

България: Диана Ненова 3, Цветелина Заркова 6, Ева Янева 5, Добриана Рабаджиева 11, Страшимира Филипова 4, Емилия Николова 6 – Мария Филипова-либеро (Христина Русева 5, Мария Каракашева 9)

Старши-треньор: Драган Нешич

Португалия: Рената Герейро 7, Ана Феликс 3, Жоана Полидо 5, Марта Хюрст 7, Жоана Нето 1, Алине Родригеш 7 - Ана Монтейро-либеро (Мария Мигел Сантош, Даниела Лурейро 1)

Старши-треньор: Гилда Харис

Зала: „Арена Самоков”, 400 зрители