2. Волейбол
  3. България подчини Германия в интересен двубой във Франкфурт (видео)

България подчини Германия в интересен двубой във Франкфурт (видео)

Нашите национали спечелиха с 3:1 гейма мача си срещу Германия

Националният отбор на България по волейбол спечели с 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) гейма мача си срещу Германия от група "D" на Световната лига. Срещата бе трета и за двата тима и се игра във Франкфурт. България спечели първите два гейма, а германците съумяха да вземат третия. Българите изоставаха в резултата в голяма част от четвъртия гейм, но в неговия край осъществиха обрат и по този начин спечелиха срещата с 3:1 гейма.

Мачът започна отлично за България. Нашите национали поведоха с 1:0 след ас на Матей Казийски, но след следващото изпълнение на сервис резултатът бе изравнен, след като Казийски прати кълбото в аут – 1:1. Последваха три последователни точки за България, а по време на първото техническо прекъсване възпитаниците на Радостин Стойчев водеха с 8:4, като при осмата точка за нашите национали Тодор Алексиев изпълни сервис, а либерото на Германия - Маркус Щойервалд, не успя да посрещне добре топката. Последва нова точка за България, след като след атаката на Грьоцер топката излезе в аут, но малко след това германците направиха пет последователни точки и резултатът бе изравнен – 10:10. България все пак имаше преднина от три точки по време на втората техническа пауза (16:13), като огромна заслуга за това имаше Тодор Алексиев, който се отличи с няколко добри отигравания. При резултат 16:13 последваха нови две точки за България и авансът набъбна до пет – 18:13. Германия обаче взе две поредни точки, като при втората Грьоцер показа отлична игра в атака (15:18). България поведе с 19:15 след добро отиграване на Матей Казийски, но Германия не сбърка при последвалото разиграване и разликата в резултата отново стана три точки - 16:19. При резултат 18:20 Лукас Кампа затрудни нашите национали с изпълнението на сервис и резултатът стана 19:20, но България взе следващата точка – 21:19. Последваха две поредни точки за Германия и резултатът бе изравнен - 21:21. Последва блокада на Цветан Соколов срещу атаката на Грьоцер, а след това дойдоха и две точки на Матей Казийски и България поведе с 24:21. В крайна сметка възпитаниците на Радостин Стойчев не загубиха преднината си до края на гейма и го спечелиха, като крайният резултат от него бе 25:22.

България поведе с 4:0 в началото на втория гейм. Първата точка дойде след атака на Цветан Соколов. При следващото разиграване топката излезе в аут след атаката на Грьоцер. Последва ас на Матей Казийски, а след това нашите национали показаха отлична игра при блокадата и четвъртата точка бе факт. Германия намали на 1:4, а по време на първото техническо прекъсване България имаше преднина от четири точки – 8:4. В следващите минути възпитаниците на Радостин Стойчев се представиха на много високо ниво. Разликата в резултата постепенно се увеличаваше, а 12-ата точка за България във втория гейм дойде след много добра атака на Матей Казийски. По време на втората техническа пауза България имаше аванс от цели седем точки – 16:9. Германците обаче се активизираха и направиха три поредни точки. Така резултатът стана 12:16. След блокада на Тодор Алексиев обаче България поведе със 17:12. В следващите минути Светослав Гоцев и Теодор Тодоров също показаха страхотна игра при блокадата и резултатът стана 19:13. Малко след това германците направиха серия от четири поредни точки и резултатът стана 18:21, преди нашите национали да спечелят 22-ата си точка в гейма и да поведат с 22:18. Въпреки че напрежение имаше до самия край на втория гейм, България все пак не изпусна преднината си и го спечели с 25:21.

Германия бе по-добрият тим на игрището по време на третия гейм. Съперникът на България в днешния мач взе първата точка, но България изравни (1:1) и дори поведе с 2:1 след аут при атаката на Грьоцер. След това обаче германците реализираха за 2:2 и след ас на Грьоцер поведоха с 3:2. По време на първото техническо прекъсване Германия водеше с 8:4. Разликата в резултата продължаваше да се увеличава в полза на германците и по време на втората техническа пауза нашите национали губеха с 10:16. До края на гейма двамата треньори направиха някои промени в съставите си, а при резултат 20:14 се стигна до доста дълго разиграване – двата тима имаха по няколко възможности да достигнат до точка, като в крайна сметка България спечели разиграването и резултатът стана 15:20. Нашите национали обаче не успяха да осъществят обрат до края на третия гейм и го загубиха с 19:25.

Началото на четвъртия гейм бе по-добро за германците, които взеха три последователни точки – 3:0. В следващите минути България се опита да намали изоставането си в резултата, а по време на първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 в полза на Германия. Последваха минути, в които възпитаниците на Радостин Стойчев продължиха да се опитват да намалят разликата в резултата, но Германия се представяше силно и България така и не успяваше да смали изоставането си до повече от три точки. По време на втората техническа пауза резултатът бе 16:12. Матей Казийски със страхотно отиграване отбеляза 13-ата точка за България в четвъртия гейм, а след това реализира и 14-ата директно след изпълнение на сервис – 14:16. Последваха обаче две точки за Германия и разликата отново стана четири – 18:14. България намали на 15:18, а след това след единична блокада на Цветан Соколов резултатът бе 16:18. Германия обаче пак реализира последователно две точки и поведе с 20:16. След атака на Тодор Алексиев България намали на 17:20, а след невероятно изпълнение на сервис на Цветан Соколов нашите национали намалиха разликата в резултата само до две точки – 18:20. Последваха минути, в които резултатът вървеше точка за точка, а България дори успя да намали изоставането си само до една – 21:22. След това се стигна и до моментът, когато възпитаниците на Радостин Стойчев изравниха резултата след много добра атака на Матей Казийски – 22:22. След това се стигна и до обрата в резултата – България поведе с 23:22, но германците все пак съумяха да отбележат точка за 23:23. Българите поведоха с 24:23 след точка, реализирана от Георги Братоев. Последва грешка на немците при атаката и по този начин България спечели гейма с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

Съставите:

Германия: Бьорн Андрае, Маркус Бьоме, Гьорг Грьоцер, Лукас Кампа, Роберт Кром, Макс Гюнтор - Маркус Щойервалд – либеро

България: Георги Братоев, Светослав Гоцев, Матей Казийски, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев Цветан Соколов – Теодор Салпаров – либеро