2. Волейбол
  3. България размаза Турция в Европейската лига по волейбол

България размаза Турция в Европейската лига по волейбол

Националките победиха с 3:0

България постигна трета поредна победа в първия турнир от група В на Европейската волейболна лига при жените. В последния си мач от турнира националките ни надделяха над Турция с 3:0 гейма.

Треньорът на България направи промени в стартовия състав в сравнение с предишните две срещи на отбора. За България започнаха Диана Ненова, Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Ева Янева, Елица Василева, Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова, информира БТА.

Първата част започна равностойно, а резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван три пъти до 3:3. Българките поведоха с 2 точки при 5:3, след което последваха две изравнявания. Първото техническо прекъсване бе при резултат 8:6 за домакините.
След прекъсването отличната игра на блокада и в атака на националките ни, както и добре насочените сервиси, позволиха на България да продължи да трупа преднина и при второто прекъсване авансът им бе 7 точки - 16:9. До края на гейма, независимо че позволиха авансът им да бъде намален, българките нямаха проблеми и взеха първата част с 25:21.

Началото на втория гейм бе изключително оспорвано, като предимството бе разменено. След няколко изравнявания в резултата първото техническо прекъсване бе при 8:7 за Турция. Отборът на гостите след няколко неуспешни атаки на България успя да поведе с 4 точки при 11:7, но националките ни не само изравниха при 14:14, но и водеха с 16:14 при второто прекъсване. Домакините продължиха да трупат аванс, който достигна до 7 точки при 21:14.

За отбелязване е, че от 14:11 в полза на Турция, българките реализираха 10 поредни точки. Домакините безпроблемно затвориха втората част с 25:20.

И третият гейм започна оспорвано, а първото техническо прекъсване дойде след четири изравнявания при 8:7 за България.
Оспорваната игра продължи и след прекъсването, домакините поддържаха аванса си и при второто прекъсване водеха с 16:14. Резултатът бе изравняван на два пъти от турския отбор, но в крайна сметка българките безпроблемно поведоха и заслужено спечелиха гейма и съответно мача.

След изиграването на всички срещи от турнира България завърши с 9 точки и геймово съотношение 9:1. Втори е тимът на Франция с 6 точки и геймово съотношение 7:5. Турция остана трета с 3 точки и геймово съотношение 4:7, докато Швейцария завърши последна без точка и геймово съотношение 1:9.

Следващият турнир от групата ще се играе в Турция на 15, 16 и 17 юни.Първата среща на националките във втория турнир ни е срещу Франция. В събота те ще срещнат Швейцария, а в последния ден от турнира играят срещу домакините.

Последните два турнира са в Швейцария и Франция.
Последна среща от първия турнир от група В на Европейската лига по волейбол при жените:
Турция - България - 0:3 /21:25, 20:25, 19:25/