2. Волейбол
  3. България с нова загуба на Световното по волейбол - този път Куба ни отнесе с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Момчетата на Пламен Константинов допуснаха пето поражение в шест мача на Мондиал 2014 в Полша

Българският национален отбор допусна петата си загуба на Световното първенство по волейбол. В шестия си мач на Мондиала в Полша момчетата на Пламен Константинов загубиха с 0:3 (23:25, 18:25, 28:30) от Куба.

Националите ни загубиха първите два гейма, но в третия играха значително по-добре. Момчетата на Пламен Константинов имаха пет геймбола в третата част, като пропуснаха и трите, докато Куба се възползва още от първия си мачбол.

Волейболистите ни започнаха добре, дори поведоха в резултата при първото техническо прекъсване - 8:5 само за да бъдем обърнати до второто - 16:15. След това кубинците задържаха аванса си и затвориха първата част с 25:23.

Във втория гейм Куба започна ударно и стигна до преднина от 4:1. Милушев отстъпи мястото си на Соколов, но преднината при първото техническо прекъсване на кубинците стана четири точки.  Малко по малко противниците ни увеличаваха преднината си. По едно време намалихме изоставането си на 16:20, след което обаче взехме само две точки. И вторият гейм отиде в сметката на кубинците след 25:18.

Куба започна убедително и третата част. Този път успяхме бързо да се върнем, добри поведохме със 17:13. Кубинците обаче успяха да изравнят играта при 21:21 и точките започнаха да вървят по една за двата отбора. Националите ни стигнаха до пет геймбола, но и петте бяха пропуснати с лека ръка. Така, при 28:28 беше свирена носена топка, Куба поведе с 29:28, след което спечели и мачбола, затваряйки третия гейм с 30:28, съответно и мача с 3:0 в своя полза.

Волейболистите ни се намират на шестото място в класирането в своята група с актив от пет точки - на 13 от лидера Бразилия и на седем от третия Германия.

Така, възпитаниците на Пламен Константинов успяха да победят единствено Китай на Мондиала досега, като загубиха от Бразилия, Русия, Германия, Канада и Куба. Последният мач на България на Световното първенство в Полша е в неделя от 17:40 българско време.