2. Волейбол
  3. България с осма поредна загуба в Лигата на нациите (СНИМКИ)

България с осма поредна загуба в Лигата на нациите (СНИМКИ)

Волейболистките паднаха от Турция с 0:3 гейма

България с нова загуба в среща от група 11 в третата седмица на Волейболната лига на нациите в Банкок. Този път волейболистките ни паднаха от класния отбор на Турция след 14:25, 9:25, 23:25. Това е 8-мо поредно поражение за състава ни в турнира.

Момичетата на Иван Петков започнаха добре мача, но малко преди първото прекъсване на първия гейм грешките се трупаха една след друга. Тази тенденция се запази и след това и нашите завършиха първата част с едва 14 т. актив.

Втория гейм бе най-катастрофален за българките, които бяха просто зрителки от първия ред на мача. Нашите се пропукаха сериозно при посрещане и в защита и успяха да направят само 9 точки.

Противно на очакванията националките като чели се съживиха в третия гейм и дори поведоха в резултата при 3:2. Те бяха напред в точките и при двете задължителни прекъсвания, но след второто допуснаха няколко грешки и позволиха на съперничките да поведат за 23:22 и да ни измъкнат гейма, а с това и мача.

Най-резултатна за тима ни беше Гергана Димитрова, която завърши с 11 точки. Още 10 т. добави Мирослава Паскова. За съперничките Ебрарт Каракурт завърши с 18 т., а Мелиха Исмаилоглу допринесе с още 12 за успеха на тима си.

В момента туркините оглавяват генералното класиране в Лигата на нациите с 21 т. от 8 мача, в които имат 7 победи и 1 загуба. България пък заема последната 16-а позиция с 1 т. след 8 поражения.

Утре тимът ни среща отбора на Доминиканската република в опит най-после да запише успех в силния турнир.