2. Волейбол
  3. България с трета загуба на европейското по волейбол

България с трета загуба на европейското по волейбол

Малките „лъвици” отстъпиха пред Полша

Националният ни отбор за девойки допусна трета поредна загуба на европейското първенство за девойки до 18 години този път от състава на Полша с 1:3 гейма (25:27, 25:27, 25:23, 16:25) в мач, в който спокойно можеше да спечели с 3:1 или 3:0. Почти през целия двубой играта на двата тима бе на приливи и отливи и 3 от геймовете завършиха само с 2 точки разлика.

Началото бе повече от ужасяващо за момичетата, водени от Радослав Бакърджиев, като Полша поведе с 9:0 след груби грешки на нашите. След това обаче играта се изравни, като дори националките ни достигнаха своите противнички при 22-та точка. Геймът продължи точка за точка, а в края му полякините показаха по-здрави нерви за крайното 27:25.

Във втория гейм българките успяха да поведат и на моменти разликата нарастваше до 4-5 точки в полза на нашите момичета. Все пак двната отбора отново до изравняване след 20-та точка и отново полякините успяха да измъкнат драматично успеха отново с 27:25.

Едва в третата част, подкрепяни от публиката в залата на Пловдивския университет, заиграха по-смело и отново натрупаха аванс, който бяха на път да изпуснат в края на гейма. Полякините успяха да наваксат 3 точки, но хубава атака на нашия диагонал Кръстева затвори гейма – 25:23.

Вместо да използват психологическото си предимство от спечеления гейм, в играта на българките настъпи необясним срив. Волейболистките от Полша се възползваха максимално от този факт и набързо натрупаха преднина от 5 точки, която в края на гейма стана дори 9 за крайното 25:16 и 3:1 за Полша.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"