2. Волейбол
  3. България с втора загуба в Световната лига (ВИДЕО)

България с втора загуба в Световната лига (ВИДЕО)

Канада победи „лъвовете” с 3:1 и дръпна с 8 точки на върха

Българският национален отбор по волейбол допусна втора загуба в Световната лига. Съставът на Пламен Константинов отстъпи пред Канада с 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 20:25) в среща от група „C“ на втората дивизия от турнира.

Така „лъвовете” останаха на 8 точки в класирането от „кленовите листа”, макар че имат с два мача по-малко.

Българите започнаха силно мача и поведоха с 2:0 след две успешни атаки, но после Стивън Маршал помогна на своите да поведат с 6:5 и така първата техническа почивка дойде при 8:6 в полза на домакините. Нови два мощни сервиса на Туунте ван Ланквелт доведоха до 10:6 и това накара Пламен Константинов да вземе почивка. При второто техническо прекъсване резултатът вече бе 16:11, след което канадците заиграха по-уверено и спечелиха първия гейме с 25:18.

Вторият стартира силно за тях, а грешка на сервис още в самото начало допусна Теодор Скримов. "Кленовите листа" играеха стабилно както в защита, така и на блок и това им позволи да се откъснат с още една точка аванс, след като хванаха на блокада Мирослав Градинаров за 12:9. Последва силна игра в защита и контра на Ван Ланквелт - 13:9 и почивка за Пламен Константинов. Втората техническа пауза дойде при сериозна преднина за Канада - 16:11, а частта приключи с нов убедителен успех – 25:19.

Пламен Константинов започна третия гейм с две промени, като на игрището се появиха Любомир Агонцев и Теодор Тодоров, заменили съответно Андрей Жеков и Виктор Йосифов. В крайна сметка „трикольорите“ се развихриха, а Мирослав Градинаров се отличи с отлични отигравания. България спечели с 25:21, за да намали изоставането си, но в четвъртата част „кленовите листа” поведоха с 16:10 и в крайна сметка затвориха мача с 25:20.

Загубата прекъсна серията от 4 поредни победи на „лъвовете“ в най-комерсиалния турнир. В следващите двубои националите гостуват на Аржентина, а сблъсъците с южноамерикацните са на 21 и 22 юни. Топреализатор в мача с Канада стана Мирослав Градинаров, който реализира 18 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака).  В основата на успеха за домакините пък бяха Джон Перин със 17 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) и Стивън Маршъл с 12 (2 блока и 42% ефективност в атака).

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"