2. Волейбол
  3. България сама се победи и падна с 1:3 от Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

България сама се победи и падна с 1:3 от Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бяхме близо до заветните два гейма, но заради нелепото поражение всичко ще се реши от мача Италия - Аржентина

България загуби с 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26) от Италия във втората си среща от Група „D” от финалите на Световната лига. Момчетата на Камило Плачи се нуждаеха от победа или два гейма, за да си гарантират място на полуфиналите, но Скуадрата ни даде само гейм. Въпреки това „лъвовете” надвиха домакина Аржентина с 3:1 на старта и все още имат шансове да се класират за полуфиналите.

Класирането на България изцяло зависи от мача Италия – Аржентина утре. Нашите национали и Скуадрата сега имат по 3 точки, а южноамериканците са без актив. Ако Аржентина победи обаче, може да се получи тотална въртележка, която да изхвърли България от полуфиналите.

Всяка победа на Италия срещу Аржентина ще ни класира напред. Победа на Аржентина с 3:2 няма да промени нищо и домакините ще отпаднат пак. Успех на Аржентина с 3:0 ще ни прати напред и ще изхвърли Адзурите.

Кошмарният за нас вариант е победа на Аржентина с 3:1. Така трите отбора ще се изравнят напълно по геймово съотношение (по 4:4) и ще се гледа точковия коефициент.

Двубоят с Италия започна малко след 03:00 часа българско време в Мар дел Плата. Първият гейм беше трагичен за нашите.  Още до първото техническо прекъсване Италия поведе с 8:3, после Соколов и Скримов изкараха две топки в аут и авансът стана огромен – 19:10. Късен опит за обрат стигна само за намаляване на разликата и Италия затвори гейма с 25:18.

Вторият гейм вървеше на приливи и отливи. Италия поведе с 3:1, последва силен период за „лъвовете” и те поведоха със 7:5. Авансът набъбна до 11:8, но после се стигна до реми при 12:12. Не загубихме хладнокръвие и поведохме с 14:12, а до края на гейма възпитаниците на Плачи поддържаха крехката разлика и изравниха геймовете след 25:22.

Трети гейм – трети сценарий на развитие. Ранно 2:0 за България, но после Италия направи 2:2 и мачът тръгна точка за точка до средата на гейма. Трикольорите избухнаха със силна серия за 17:12 и когато изглеждаше, че ще си гарантираме място на полуфинала, направихме голяма глупост. България докара нещата до 20:15 в своя полза и ни трябваха само 5 точки, за да спечелим заветните два гейма и да се класираме напред. Уви, Италия ни наказа със серия от 8 точки срещу само една за нас, за да поведе с 23:21 и затвори гейма с 25:22.

Четвъртият гейм беше най-оспорван, но се оказа последен в мача. Поведохме с 3:1, но резултатът беше равен при 5:5. Цецо Соколов и ас на Скримов ни дадоха нова преднина при 7:5, но и той не бе удържан – 7:7. Първата пауза дойде при 8:7 за България, ремито дойде за пореден път при 12:12. Соколов направи ас с помощта на мрежата и стана 15:12 за момчетата на Плачи. Три точки беше техният аванс на второто прекъсване – 16:13. Отново не успяхме обаче да задържим предимството. Виктор Йосифов направи бъркане в полето на съперника и Италия се добра до 20:20. „Лъвовете” поведоха с 23:22, но Италия и този път намери сили за обрат. Спасихме мачбол при 24:23, но после Италия направи две поредни точки и спечели гейма с 26:24, за да вземе и мача с 3:1 гейма.

Италия и България имат по 3 точки в групата, Аржентина е без актив.