2. Волейбол
  3. България със страхотна победа срещу Азербайджан

България със страхотна победа срещу Азербайджан

Женският национален отбор на България по волейбол завърши на първо място в групата си, след като записа втори успех в олимпийския предквалификационен турнир в Баку

Женският национален отбор на България по волейбол записа втора победа в олимпийския предквалификационен турнир в столицата на Азербайджан – Баку. Нашите волейболистки надвиха с 3:2 гейма (18:25, 25:19,19:25, 25:23, 15:7) отбора на домакините от Азербайджан.

Двубоят се проведе в Двореца на спорта в Баку, а това бе втори мач от предварителна група „В”. Вчера отборът на България срази Дания с 3:0 гейма.

Азербайджан стартира по-добре в мача и имаше преднина на двете технически прекъсвания, като в крайна сметка домакините се добраха до 25:18 в първата част. Нашите националки се представиха доста по-добре по време на втория гейм и след равностойното начало България все пак взе аванс от 8:4 и 16:12 на двете технически паузи. До края на гейма възпитаничките на Марчело Абонданца се представиха на ниво и изравниха геймовете – 1:1 след 25:19 във втората част.

По време на третия гейм домакините отново се активизираха и в един момент дори имаха преднина от седем точки (20:13). България успя да намали разликата, но въпреки това отстъпи с 19:25. В четвъртия гейм Азербайджан също стартира по-добре, но нашите волейболистки не се дадоха и доста трудно достигнаха до 25:23. Така резултатът стана 2:2.

В последния петия гейм нашите националки имаха преднина от четири точки (8:4) при прекъсването за размяна на полетата. Последваха нови силни изяви за България и победа с убедителна преднина – 15:7, като по този начин страната ни записа нов успех в олимпийския предквалификационен турнир в Баку. Така България приключва на първо място в групата и ще се изправи срещу Чехия или Украйна на полуфиналите. Двете страни ще играят една срещу друга утре, а нашите волейболистки ще срещнат загубилия от този сблъсък.