2. Волейбол
  3. България се измъчи срещу Япония, но все пак спечели с 3:2 гейма (видео+снимки)

България се измъчи срещу Япония, но все пак спечели с 3:2 гейма (видео+снимки)

Крайният победител от мача трябваше да бъде определен след изиграването на тайбрек

Отборът на България постигна шеста победа в Световната лига, след като се наложи с 3:2 гейма (25:21; 20:25; 25:14; 21:25; 15:10) над Япония в мача, игран в зала „Конгресна”. Вчера нашите волейболни национали спечелиха с 3:0, а днес играчите на Радостин Стойчев се добраха до втори успех, който остави тимът ни на втората позиция във временното подреждане.

Българските национали започнаха силно срещата и след серия от добри разигравания имаха преднина от 8:4 в първото техническо прекъсване. Последваха равностойни минути, в които японците успяха да намалят разликата, а по време на втората техническа пауза България водеше с 16:13. Българите продължиха да се представят по-силно от съперника си и в крайна сметка нашите момчета спечелиха с 25:21 първия гейм.

В началото на втория обаче играчите на Радостин Стойчев започнаха разколебано и губеха и по време на двете технически прекъсвания (6:8; 9:16). Българските национали действаха доста колебливо на моменти, което обясняваше и голямата разлика в точките. В края на гейма България успя да намали разликата, но така и не промени развитието в гейма и загуба с 20:25.

В третия гейм обаче нашите национали бяха безкомпромисни. Играчите на Радостин Стойчев водеха с 8:4 по време на първото техническо прекъсване, а след второто имаха още по-солидна преднина (16:9). България действаше много уверено по време на третия гейм и заслужено спечели с убедителното 25:14.

Четвъртият гейм също бе равностоен, като след 7:7 точно преди първото техническо прекъсване, България взе осма точка и водеше в резултата. Японците обаче достигнаха до обрат и след поредица от силни изяви от страна на играчите на страната на изгряващото слънце, съперникът ни имаше преднина от 16:13 на втората пауза. България се съживи и намали разликата до 19:21. Японците обаче удържаха преднината си и в крайна сметка четвъртият гейм завърши при резултат 25:21 в полза на Япония.

В тайбрека България бе с класи над съперника и след отличното начало си бе осигурила преднина от шест точки (8:2). До края на мача японците намалиха разликата, но бяха безсилни пред мощните атаки на България и загубиха с 10:15.

Така страната ни остава на второто място и има 18 точки. В четвъртък и петък предстоят мачовете с Русия.