2. Волейбол
  3. България ще спори за бронза на Балканиадата за младежите след 0:3 срещу Турция

България ще спори за бронза на Балканиадата за младежите след 0:3 срещу Турция

Възпитаниците на треньора Драган Нешич отстъпиха на батковците си от Турция с 0:3 (18:25, 10:25, 20:25) във втория полуфинал, игран късно снощи в зала "Йезеро"

Националният волейболен отбор на България за юноши ще играе за бронзовите медали на Балканиадата за младежи в Кладово (Сърбия). Възпитаниците на треньора Драган Нешич отстъпиха на батковците си от Турция с 0:3 (18:25, 10:25, 20:25) във втория полуфинал, игран късно снощи в зала "Йезеро".

Така българските момчета ще спорят срещу Румъния, която също е с юношеския си тим и загуби в първата полуфинална среща от домакините от Сърбия също с 0:3 гейма. България и Румъния играха един срещу друг и в предварителната група, като тогава българските "лъвчета" паднаха драматично с 2:3 гейма. Спорът за бронза е тази вечер от 19,00 часа българско време, а след това от 21,00 часа българско време е големият финал на Балканското първенство между Сърбия и Турция.

Най-резултатен за българския тим за пореден път бе Жулиен Георгиев с 12 точки (1 блок и 44% ефективност в атака), а капитанът Мартин Мечкаров се отчете с 8 точки (1 ас, 47% ефективност в атака, 18% позитивно и 9% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За турците Метин Той реализира 10 точки (1 блок, 1 ас и 62% ефективност в атака) за победата.