2. Волейбол
  3. България ще участва на световното по волейбол за жени до 20 години

България ще участва на световното по волейбол за жени до 20 години

Шампионатът ще се проведе от 11 до 19 септември в Пуерто Рико

България ще участва на Световно първенство по волейбол за жени до 20 години, което ще се проведе от 11 до 19 септември в Пуерто Рико. Новината бе потвърдена официално от Международната волейболна федерация.

На шампионата ще участват общо 16 отбора, които ще бъдат разделени в четири групи (A, B, C, D). Регламентът предвижда първите два от всяка група да оформят нови две групи по четири тима в следващата фаза (Група Е и Група F). Отборите заели първите две места в тези групи ще се класират на 1/2-финал, докато останалите ще се борят за местата от 5-о до 8-о. Тези тимове пък, които завършат на трето и четвърто място в Групи А, B, C и D, също ще бъдат разделени в две нови групи (Група G и Група Н). Първите два отбора от тези групи ще се борят за местата от 9-о до 12-о, а останалите ще играят за позициите от 13-а до 16-а.

На последният Мондиал при тази възраст в Бърно (Чехия), шампион стана Китай, който на финала победи Япония.

Първоначално Световното първенство трябваше да се състои в Кипър, който заради проблеми с организацията загуби правото си на домакинство и турнирът бе преместен в Пуерто Рико.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"