2. Волейбол
  3. България спечели драматично срещу Франция с 3:2! (ВИДЕО)

България спечели драматично срещу Франция с 3:2! (ВИДЕО)

Нашите национали стартираха с победа участието си в Световната лига

България постигна трудна победа с 3:2 гейма над Франция в първия си мач от група „А” на Световната лига. Двубоят бе изключително драматичен, а българите спечелиха първия гейм, след което обаче отстъпиха във втория и третия. В крайна сметка нашите национали успяха да се вдигнат на крака и да спечелят четвъртия гейм и тайбрека и по този начин да се поздравят с победа с 3:2.

Това бе и първи успех в официален мач за новия селекционер на националния отбор на България – Камило Плачи.

Нашите започнаха отлично срещата и поведоха с 3:0, но постепенно французите се активизираха и по време на първото техническо прекъсване имаха аванс от една точка – 8:7. Българите обаче се вдигнаха на крака и осъществиха обрат, като при втората техническа пауза имаха аванс от цели пет точки – 16:11. В крайна сметка България успя да спечели първия гейм с 25:21.

Нашите национали поведоха с 3:2 в началото на втория гейм, но Франция успя да изравни до 3:3, след което поведе и с 5:3. По време на първото техническо прекъсване „петлите” имаха аванс от три точки – 8:5. Последваха силни минути за французите, а по време на втората техническа пауза те имаха аванс от седем точки – 16:9. До края на гейма Франция се представи на ниво и го спечели с 25:14, като по този начин резултатът стана 1:1.

Франция поведе с 3:1 в третия гейм, но постепенно България успя да излезе напред в резултата и водеше с 8:7 при първата техническа пауза. Последваха много равностойни минути, а по време на второто техническо прекъсване „петлите” водеха с една точка – 16:15. В крайна сметка французите спечелиха третия гейм с 25:21 и по този начин поведоха с 2:1.

Началото на четвъртия гейм бе добро за „петлите”, които поведоха с 4:1. Българите обаче не се предадоха и изравниха до 4:4, а по време на първата техническа пауза нашите национали водеха с 8:7. България се представи силно и в следващите минути и имаше аванс от пет точки по време на второто технически прекъсване – 16:11. В крайна сметка България успя да вземе четвъртия гейм с 25:21 и да изравни резултата – 2:2. Така победителят от сблъсъка трябваше да бъде определен след изиграване на тайбрек.

Той започна много добре за българите, които достигнаха до шест последователни точки - 6:0. Франция обаче не се предаде и успя да намали до 5:6, преди Тодор Скримов да реализира седмата точка за България. Двата отбора размениха полетата при резултат 8:7 в полза на нашите национали. В крайна сметка при резултат 14:11 в полза на България Цветан Соколов със страхотна атака отбеляза петнадесета точка за нашите и по този начин донесе победата на отбора ни с 15:11 в тайбрека и с 3:2 гейма в мача.

Следващият мач между България и Франция е в неделя.

Франция - България 2:3 (21:25, 25:14, 25:21, 21:25, 11:15).