2. Волейбол
  3. България спечели турнира „Арена Армеец” (видео+снимки)

България спечели турнира „Арена Армеец” (видео+снимки)

Във финала „лъвовете” разбиха Франция с 3:0 гейма

България спечели тристранния приятелски турнир по волейбол, състоял се в зала "Арена Армеец" в рамките на три дни. Момчетата, водени от треньора Радостин Стойчев победиха Франция с 3:0 (25:20, 25:19, 25:23) в последния мач от турнира, след като сториха същото и в мача в петък с Чехия.

За разлика от мача с Чехия, днес залата бе изпълнена до краен предел. Многото желаещи да си закупят билет в последния момент образуваха дълги опашки пред двете каси на залата, минути преди началото на срещата, като в крайна сметка имаше и фенове, които трябваше да се отправят към близките заведения, за да могат да наблюдват мача поне по телевизията.

Първите два гейма българите не се затрудниха особено и спечелиха частите с 25:20 и 25:19. Двата гейма се радзвиха по приблизително един сценарий – по-сериозна съпротива от страна на французите до първата техническа пауза и след това добри наши отигравания, които запазване на минималната точкова разлика.

Изпитанието за момчетата на Радо Стойчев дойде в третия, финален гейм на мача.Французите поведоха с 3:1, нашите изравниха при 7:7, но все пак техническото прекъсване дойде при 8:7 за Франция след наша грешка от сервис. След кратката почивка, разликата се запази на две точки преднина за Франция до второто техническо прекъсване, след което в един момент изглеждаше, че Франция ще спечели гейма, след като резултатът стигна до20:15. Българският дух обаче не се пречупи и „лъвовете” успяха да изравнят до 20:20. Равенството се запази до 23:23, след което България спечели гейма с 25:23 след блокада на Алексиев, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатен нашите бе Матей Казийски с 14 точки (2 блока, 2 аса, 62% ефективност в атака, 53% позитивно и 29% перфектно посрещане), а Тодор Алексиев, който не се появи в срещата с чехите заради проблеми с ахилеса, добави 12 точки (1 блок, 48% ефективност в атака, 39% позитивно и 33% перфектно посрещане) за успеха. За французите Антонен Рузие завърши с 16 точки.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)