2. Волейбол
  3. България спечели за първи път турнира "Купа Елцин" +ВИДЕО

България спечели за първи път турнира "Купа Елцин" +ВИДЕО

На финала българките драматично обърнаха домакина Русия и победиха с 3:2 гейма

България спечели за първи път турнира по волейбол за жени за "Купа Елцин", който се проведе в Екатеринбург. На финала българките надиграха изключително драматично домакините от Русия с 3:2 (16:25, 25:20, 28:30, 25:23, 15:11).

Треньорът на българския отбор Владимир Кузюткин започна със стартов състав Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Диана Ненова, Елица Василева, Страшимира Филипова, Емилия Николова и либерото Десислава Николова. Двата отбора си размениха по един гейм и резултатът стана 1:1 след края на първите две части.

Третият гейм беше изключително оспорван, но рускините победиха драматично в него с 30:28. Това не смути българския състав, който се добра до тайбрек след трудно 25:23 в четвъртата част. Решителният пети гейм започна отлично за България. Отборът водеше с 8:3 при смяната на полетата и в крайна сметка победи с 15:11, въпреки финалния щурм на руския отбор.

Топреализатор при обрата за България стана Емилия Николова, която отбеляза 24 точки. Съотборничката й Добрана Рабаджиева добави 19 точки за победата на българките. За домакините Бавикина реализира 21 точки.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"