2. Волейбол
  3. България срази Украйна и си осигури място на финала (видео)

България срази Украйна и си осигури място на финала (видео)

Възпитаничките на Марчело Абонданца се класираха за финала на олимпийския предквалификационен турнир в Баку

Женският национален отбор на България по волейбол продължава с великолепното си представяне на олимпийския предквалификационен турнир, който се провежда в столицата на Азербайджан – Баку. Днес възпитаничките на Марчело Абонданца се наложиха над Украйна с 3:1 гейма (25:22; 25:20; 23:25; 25:17) в полуфиналната среща, която се игра в Двореца на спорта. По този начин България си осигури място на финала, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Азербайджан-Чехия, който ще се играе по-късно днес.

Мачът стартира добре за нашите момичета, които на първото техническо прекъсване имаха преднина от 8:6. В следващите минути последваха обрати в резултата, но все пак България имаше аванс от две точки и при втората техническа пауза (16:14). До края на гейма нашите националки се представиха на ниво и успяха да поведат с 1:0, въпреки че успехът не дойде по лесен начин.

Вторият гейм започна равностойно, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 в полза на нашите момичета. Последва увеличаване на преднината на България и 16:11 при второто техническо прекъсване. В заключителната част от гейма възпитаничките на Марчело Абонданца играха великолепно и по този начин се добраха до успеха с 25:20.

В началото на третия гейм нашите националки допуснаха няколко грешки и това позволи на Украйна временно да поведе в резултата. Българките обаче се активизираха и съумяха да достигнат до обрат и до 8:6 при първото техническо прекъсване. Последваха нови обрати, а в последните минути от гейма България имаше предимство от 21:17. Украинките обаче съумяха да изравнят и след много оспорван финал на третия гейм се наложиха с 25:23.

Равностойно бе и началото на четвъртата част. България все пак имаше аванс от 8:6 при първото техническо прекъсване. Впоследствие възпитаничките на Марчело Абонданца увеличиха преднината си и втората техническа пауза дойде при резултат 16:11. До края разликата се увеличи и нашите националки се поздравиха с успех с 25:17 в четвъртия гейм, като по този начин успяха да се доберат и до победата.

Финалният двубой е утре от 16:30 часа българско време.