2. Волейбол
  3. България срещу Естония в плейофа, после ни чака Русия

България срещу Естония в плейофа, после ни чака Русия

Пътят към медалите от Европейското първенство по волейбол минава през "Сборная"

Българският национален отбор по волейбол завърши втори в своята група “D” на Европейското първенство по волейбол. Днес „лъвовете” играха за своята чест и победиха вече отпадналия тим на Германия с 3:1 гейма (25:16, 25:27, 26:24, 25:23). От своя страна Полша реши, че честта не е от значение. „Дружина полска” полегна на Словакия и загуби мача с 1:3 гейма, след като поведе.

Така родните волейболисти ще се изправят срещу аутсайдера Естония в плейофа за участие в четвъртфиналите на турнира. После обаче ни чака големият фаворит в надпреварата. Русия записа 3 победи като загуби един-единствен гейм до момента. „Сборная” е настоящият шампион от Световната лига и определено ще бъде най-важният тест за България, ако трикольорите спечелят срещу Естония в плейофа. Четвъртфиналният сблъсък Русия - България ще бъде финал преди финала и една от двете суперсили ще трябва да забрави за медалите след този мач.

В сряда от 19:00 часа момчетата на Радостин Стойчев се изправят срещу Естония в Карлови Вари. При победа България ще си уреди среща с Русия. Големият сблъсък с руснаците ще бъде в четвъртък от 16:00 часа отново в Карлови Вари.