2. Волейбол
  3. България срещу Испания на Европейското по волейбол

България срещу Испания на Европейското по волейбол

Бихме Черна Гора

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17 години продължава да е №1 на Европейското първенство. Нашите спечелиха още една победа, този път срещу домакина Черна гора – 3:0 (25:16, 25:12, 25:12). Вече е ясно, че българите влизат във финалната четворка като най-добрия тим от двете групи.

В нито един от геймовете черногорците не успяха да ни затруднят. В първата част те бяха малко по-равностойни и България спечели с 25:17. Втората част беше още по-убедителна – успех с 25:12. Третият гейм беше също така доминиращ от наша гледна точка. Приключихме мача с 25:12.
Утре нашите завършват груповата фаза с двубой срещу Гърция. Той обаче не може да промени факта, че ще завършим на първо място в групата. В нея България постигна 6 победи и загуби само един гейм. На второ място остана Белгия.

На полуфинал нашите ще играят срещу Испания.