2. Волейбол
  3. България срещу Турция в полуфиналите на Европейската волейболна лига за жени

България срещу Турция в полуфиналите на Европейската волейболна лига за жени

Българките ще играят с туркините в петък от 19.30 часа българско време

България ще срещне домакина Турция на полуфиналите в Европейската волейболна лига за жени. Финалният турнир е в Истанбул на 15 и 16 юли. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят тимовете на Сърбия и Чехия.

Българките ще играят с туркините в петък от 19:30 часа българско време. За трета поредна година единият мач за място на финала ще противопостави България и Турция и то в турска зала.

Милата година (2010 година), когато отново Турция бе домакин на финалите на Европейската лига в Анкара, нашите момичета изненадаха противничките си и ги победиха с 3:2 гейма (25:19, 25:17, 11:25, 23:25, 15:13) за близо два часа игра. Така нашите за първи път от 29 години се класираха за финал на голямо състезание от календара на Европейската волейболна конфедерация. В битката за златото загубихме от Сърбия с 1:3 гейма.

През 2009-та пък в Кайзери извоювахме бронзовите отличия, след като на 1/2-финал загубихме от туркините с 1:3 гейма и в малкия финал бихме Франция с 3:0 гейма, извоювайки за първи път от 2001 година медали на европейската волейболна сцена.