2. Волейбол
  3. България U20 е на победа от европейското по волейбол

България U20 е на победа от европейското по волейбол

"Лъвчетата" сразиха Естония на евроквалификацията в София

Националният отбор на България за мъже под 20 години се наложи с 3:0 (25:19, 25:12, 25:14) над Естония във втория си двубой от квалификацията за Евроволей 2020, която се провежда в София.

Утре (10 април) родните волейболисти срещат Нидерландия, от 18:00 ч. Естония излиза срещу Дания.

"Лъвчетата" поведоха отначало (3:1 и 5:3), след което играта продължи равностойно. Положението се запази до 12:12, впоследствие момчетата на Мартин Стоев отново поеха инициативата. Темпото остана стабилно и постепенно разликата се увеличи. До края родните представители бяха домининиращи и излязоха напред в резултата.

Във втората част нашите момчета демонстрираха изцяло класата си и не позволиха съпротива на естонците.

Третият гейм тръгна равностойно, след което българските състезатели отново взеха нещата в свои ръце. След 10:7 съперникът се доближи, реализирайки серия от точки, но не се случи нищо повече. "Трикольорите" продължиха ударно и записаха втората си победа.