2. Волейбол
  3. България удари Чехия в последния си мач в Бидгошч

България удари Чехия в последния си мач в Бидгошч

Нашите продължават в Италия подготовката за световното

Националният отбор по волейбол на България приключи с победа участието си на турнира Мемориал "Хуберт Вагнер" в Бидгошч (Полша). В последния си мач възпитаниците на Силвано Пранди се наложиха над Чехия с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:19, 25:21).

Волейболистите на Чехия тръгнаха по-концентрирано в срещата и успяха да спечелят първия гейм с 25:23, но след това българите намериха своята игра и спечелиха следващите три гейма, а с което и мача.

Така България завърши турнира с две победи и една загуба след 3:1 над домакините от Полша и 3:1 над Чехия и поражение от световния шампион Бразилия с 0:3.

Крайното класиране на надпреварата ще се разбере след изиграването на последната среща между Полша и Бразилия, която започва малко по-късно.

Утре българските волейболисти заминават директно за Италия, където ще продължат лагера си преди световното първенство и ще изиграят две контроли с националния тим на домакините.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 21:25)