2. Волейбол
  3. България в група с европейския шампион на Световното първенство за мъже до 19 години

Съперници на нашите момчета ще бъдат Полша, Иран, Чили и Тайван

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 19 години попадна в Група С на предстоящото Световно първенство за тази възраст, което ще се проведе в Аржентина от 14 до 23 август.

Съперници на нашите момчета ще бъдат Полша, Иран, Чили и Тайван. Сред изброените най-голямо впечатление правят поляците, които по-рано тази година станаха европейски шампиони без да загубят нито един мач.

Припомняме, че младите „лъвчета“ завършиха шести на шампионата на Стария континент, който се състоя в Турция и така си спечелиха място сред 20-е най-добри отбора в света.

Мачовете от турнира ще се проведат в два града – Чако и Кориентес. Двубоите от Група А и Група С са в Чако, а тези от Група В и Група D в Кориентес. Ето и всички групи на Световното първенство за мъже до 19 години:

Група А – Аржентина, Белгия, САЩ, Франция, Турция

Група В - Китай, Куба, Мексико, Египет, Италия

Група C – България, Полша, Иран, Чили, Тайван

Група D - Русия, Бразилия, Япония, Пуерто Рико, Германия

По регламент първите четири тима от всяка група се класират за елиминационната фаза на надпреварата. Тези, които останат на последните места ще сформират нова група за разпределение на позициите от 17-а до 20-а. Загубилите на 1/8-финал пък ще спорят за местата от 9-о до 16-о.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"