2. Волейбол
  3. България върна надеждите на феновете, въпреки нова загуба от Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националите допуснаха 10-о поражение в Световната лига, но се бориха докрай и оставиха някои добри впечатления

България записа 10-а загуба в 11-ия си мач от Световната лига след поражение с 1:3 от Русия в зала "Арена Армеец". Националите ни излязоха мотивирани, въпреки последните сътресения с оставката на Камило Плачи и неубедителните последни резултати тима.

Младите играчи на отбора ни, както и титулярите, показаха добра игра и дадоха надежди на феновете за предстоящото Световно първенство, което започва в края на август.

Последният двубой на България от тазгодишното издание на Световната лига е утре /6 юли/ отново в зала "Арена Армеец", отново от 20:00 часа.

Първи гейм
: Руснаците взеха ранен аванс от четири точки, но до първото техническо прекъсване националите скъсиха изоставането си до 6:8. До втората пауза обаче Сборная вече водеше с пет точки - 16:11. Възпитаниците на Найден Найденов заиграха по-добре и наваксаха част от изоставането си, но руския тим стигна до три гейм бола при 24:21. Спасихме първия след тежка атака на Соколов, но Валентин Братоев сбърка сервиса си и Русия поведе с 1:0 гейма след 25:22.

Втори гейм: В началото на втората част руснаците излязоха с доста надменно поведение, смятайки, че победата ще им се даде даром. Така българите се възползваха от несериозното отношение на противниците си и водеха с една точка при първото техническо прекъсване. Резултатът вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, след което Сборная взе няколко точки подред и поведе с 23:19. При 24:21 Русия отново имаше три гейм бола, но след две блокади на Пенчев стигнахме до 23:24, което накара селекционерът на Русия да поиска таймаут. Едно неориентирано действие на Георги Братоев до мрежата обаче даде нужната точка на Сборная и вторият гейм отиде в тяхна полза след 25:23.

Трети гейм: Третата част бе изключително оспорвана. Нито един от двата тима не успя да се откъсне. Водачеството се сменяше постоянно, но не с повече от точка-две разлика. В края на гейма нашите взеха инициативата и след мощна атака на Соколов България поведе с 23:21. Руснаците върнаха една точка, но след атака на Пенчев стигнахме до два геймбола. При 24:22 отново Соколов реализира и намали резултата в геймовете - 2:1 за Русия.

Четвърти гейм: Руснаците започнаха ударно в този гейм и взеха застрашителен аванс от 12:6. Пет последователни точки на националите обаче стопиха преднината на Сборная. Страхотните сервиси на Пенчев и Соколов, както и добрата игра на капитана на отбора ни и атака на Вальо Братоев позволиха да настигнем руснаците. Тъкмо когато достигнаха противниците си обаче, Сборная отново се откъсна с шест точки аванс и поведе с 21:15. Русия дори увеличи преднината си на 24:17 и стигна до седем мачбола. Волейболистите ни обаче не се отказаха и накараха Русия да пропусне първите си три възможности, но затвориха гейма с 25:20 и така спечелиха двубоя с 3:1.

Стартов състав на България: Г. Братев, Трифонов, В. Братоев, Пенчев, Соколов, Георгиев, Божилов.