2. Волейбол
  3. България взе само гейм срещу Полша в Лигата на нациите за жени в Южна Корея (ВИДЕО)

"Лъвиците" загубиха с 1:3

Волейболистките от националния отбор на България загубиха от Полша 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 15:25) в мач от Група 5 на турнира от Лигата на нациите в Сувон (Република Корея).

Полякините бързо поведоха с 4:0 в началото на двубоя. "Дружина полска" дръпна с 9:5. При 7:12 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Магдалена Стисяк атакува в аут и 8:13. Елена Бечева атакува по блокадата за 9:13. Ас на Мария Йорданова, №17 за нея във VNL и 10:13. Нова успешна атака на Елена Бечева от зона 4 - 11:14. Единична блокада на Борислава Съйкова срещу атака на Магдалена Стисяк - 12:14. Елена Бечева отново игра успешно в атака за 14:16. Радостина Маринова намери пролука в плоската блокада - 15:17. Ас на Елена Бечева и 16:17. Единична блокада на Радостина Маринова - 17:18. Блокада на Мария Йорданова донесе равенство при 18:18. Стефано Лаварини взе прекъсване за Полша. Блокаут на Радостина Маринова - 19:19. Полякините стигнаха до геймбол при 24:21, след като Радостина Маринова стъпи в полето на съперника. Мощна атака на Радостина Маринова по правата от зона 2 - 22:24. Блокада на Борислава Съйкова и 23:24. Двоен български блока спря атака на Магдалена Стисяк и равенство при 24:24. Атака на Елена Бечева по блокадата и геймбол за националките при 25:24. Радостина Маринова атакува успешно от зона 4 за 26:25. Единичен блок на Борислава Съйкова спря атака на Агниешка Корнелюк и геймбол №3 за България при 27:26. Мария Йорданова атакува мощно от зона 4 и България спечели първата част с 28:26.

Успешна атака на Мария Йорданова донесе първата точка на България във втората част. Ас на Елана Бечева и атака на Радостина Маринова даде аванс на България при 10:8. Стефано Лаварани взе прекъсване за Полша. Мария Йорданова атакува по двойната блокада за 11:10. Ас на Оливия Разански и "Дружина полска" поведе с 14:12. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Двоен български блок на Мира Тодорова и Петя Баракова възстанови равенството при 15:15. Ас на Мария Йорданова и България излезе напред с 16:15. Радостина Маринова атакува по блокадата от зона 2 за 17:15. Успешна атака на Мира Тодорова и 18:16. Полякините стигнаха до геймбол при 24:18. Агниешка Корнелюк атакува в центъра за успех на Полша във втората част с 25:19.

"Краче" на Мира Тодорова и 2:2 в началото на третата част. Елена Бечева отигра трудна топка в нападение за 3:3. Радостина Маринова атакува успешно за 5:5. При 57 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Радостина Маринова атакува мощно за 6:7. Магдалена Стисяк атакува в аут и 12:13. Оливия Розански завърши най-дългото разиграване в мача и Полша поведе със 17:13. Блокада спря атака на Мария Йорданова - 13:18. Момичетата на Стефано Лаварини стигнаха до геймбол при 24:15. Ивета Станчулова атакува по блокадата за 16:24. Юлия Новицка донесе успеха на Полша в третия гейм с 25:16.

Полякините дръпнаха с 5:1 в началото на 4-ия гейм. "Краче" на Мира Тодорова намали резултата до 2:5. Блокада спря атака на Елена Бечева - 2:7. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България при 5:11. Мария Йорданова атакува успешно по диагонала от зона 4 - 6:11. Ас на Радостина Маринова - 7:11. Атака на Радостина Маринова намали резултата до 11:16. Блокада на Мария Кривошийска и Радостина Маринова и 12:16. Полякините дръпнаха с 22:14 след блокаут на Оливия Розански. Ас на Моника Галковска 24:15. Полша успя да спечели четвъртата част с 25:15 и мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 15:25)

БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Елена Бечева, Мира Тодорова, Борислава Събкова - Мила Пашкулева-жиберо (Мария Кривошийска)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ

ПОЛШАКатажина Венерска, Магдалена Стисяк, Оливия Разански, Мартина Лукашик, Агниешка Корнелюк, Магдалена Юрцик - Мария Стенцел-либеро
Старши треньор: СТЕФАНО ЛАВАРИНИ.