2. Волейбол
  3. България загря за "петлите" с 3:0 срещу Пакистан (видео и снимки)

България загря за "петлите" с 3:0 срещу Пакистан (видео и снимки)

"Трикольорите" взеха чиста победа на старта на световната олимпийска квалификация

Националният волейболен отбор на България победи с лекота скромния тим на Пакистан с 3:0 в световна олимпийска квалификация, играна в зала „Арена Армеец”.

Най-резултатни за Лъвовете бяха капитанът Владимир Николов с 11 точки, следван от Матей Казийски с 8. Най-ефективен в отбрана пък беше Виктор Йосифов с 5 блокади.

Наставникът на „трикольорите” Радостин Стойчев започна двубоя с добре обигран състав, след като в тима се завърнаха Николай Николов и Андрей Жеков.

Въпреки непретенциозния ни съперник, който за пръв път участва на олимпийски квалификации, близо 5 000 зрители дойдоха в модерното съоръжение, за да подкрепят своите любимци. По време на срещата феновете показаха множество плакати, с които изразиха несъгласието си с политиката на волейболната федерация.

25 минути бяха нужни на България да завърши с успех първия гейм в мача. Пакистанците успяха да поведат с 1:0, но веднага след това бяха обърнати и до края на първата част, така и не излязоха напред в резултата. Разконцентрирана игра на „трикольорите” в началото обаче позволи на гостите да отбележат няколко лесни точки. Първото техническо прекъсване дойдео при 8:6 за България.  След подновяването на играта момчетата на Радо Стойчев заиграха по-мобилизирано и постепенно увеличиха преднината си като накрая тя стигна до 8 точки. Без да се натоварват максимално домакините съумяха да затворят гейма при 25:17 след бомба на Владо Николов по диагонала.

Българите вдигнаха оборотите през втората част и веднага поведоха след мощна атака на Казийски под блокадата. След добри изяви на Владо Николов и Ники Николов и след отлична единична блокада на Виктор Йосифов дръпнахме с 4:2. В следващите минути „трикольорите” не допуснаха точка и се оттеглиха за първо техническо прекъсване при 8:2. Българския тим продължи да мачка своя съперник след почивката и преднината набъбна на десет пункта до второто прекъсване – 16:6. Домакините не показаха милост и продължиха неумолимо да забиват точка след точка, затваряйки гейма при 25:12 с непробиваема тройна блокада.

Решили, че вече са си свършили работата българите допуснаха отпускане в играта си и позволиха на Пакистан да поведе, след което геймът вървеше точка за точка. Изненадващо първата техническа пауза дойде при преднина за гостите 8:7 след аут на Андрей Жеков от сервис. След подновяването на играта продължиха грешките в тима на България като в няколко последователни сервиса „трикольорите” подаряваха точки на своя опонент. Волейболистите на Радо Стойчев успяха да поведат в резултата едва при 16:15, но впоследствие отново позволиха да бъдат обърнати -17:18. В заключителните минути обаче нервите на пакистанците не издържаха и България закономерно спечели с 25:21.

Утре отборът на България приема Франция в най-важниата си среща, за да завърши квалификационния цикъл с мач срещу Египет в неделя.

Стартов състав на България: 3. Андрей Жеков 3, 6. Матей Казийски, 11. Владимир Николов, 12. Виктор Йосифов, 15 Тодор Алексиев, 18. Никокай Николов, 13. Теодор Салпаров - либеро

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!