2. Волейбол
  3. България загуби драматично от Сърбия

България загуби драматично от Сърбия

Националният ни женски отбор по волейбол загуби и втория си мач от 5-ия кръг в група „А” на Европейската лига. Късно снощи българките отстъпиха с 2:3 гейма (20:25, 25:19, 24:26, 25:16, 8:15) от домакините Сърбия, като мачът се играе в залата в Обреновац пред около 1000 зрители. Възпитаничките на треньора Драган Нешич до последно се опитваха да стигнат до победата, но в крайна сметка загубиха от европейския вицешампион след тай-брейк.

Националният ни женски отбор по волейбол загуби и втория си мач от 5-ия кръг в група „А” на Европейската лига. Късно снощи българките отстъпиха с 2:3 гейма (20:25, 25:19, 24:26, 25:16, 8:15) от домакините Сърбия, като мачът се играе в залата в Обреновац пред около 1000 зрители. Възпитаничките на треньора Драган Нешич до последно се опитваха да стигнат до победата, но в крайна сметка загубиха от европейския вицешампион след тай-брейк.

Домакините започнаха по-добре срещата и до първото прекъсване вече водеха с 8:6. Българките постепенно напипаха верния ритъм и успяха да обърнат резултата до 18:15. „Плавите” веднага вдигнаха оборотите и изравниха - 20:20, а след това чрез Стефана Великович и Милена Рашич успяха да затворят гейма при резултат 25:20.

Сръбкините набързо поведоха и във втората част, но с много хитър ход треньорът на българките успя да обърне мача. Той извади от игра най-добрата ни волейболистка за 2008 г. Ева Янева, като вместо нея пусна Таня Събкова. Двата отбора стигнаха до равенство 18:18, след което „трикольорките” успяха да вземат инициативата и спечелиха гейма с 25:19.

Третият гейм бе много равностоен и изпълнен с множество обрати, но сръбкините се оказаха по-съобразителният отбор. Геймът завърши с победа с 26:24 за „плавите”, които спечелиха главно заради добрите сервиси на Ясна Майсторович.

Българските националки започнаха по-мотивирано четвъртата част и успяха да поведат с 10:5. Постепенно преднината на нашите момичета набъбна до 16:7, а в крайна сметка геймът завърши при резултат 25:16.

В петия решителен гейм волейболистките на Сърбия отново излязоха преобразени на игрището, а Наташа Кръсманович бе в основата на успеха, след като реализира 8 точки. „Плавите” поведоха с 9:6, след което последваха четири последователни блокади, а Кръсманович направи резултата 14:5. Сръбкините затвориха гейма при 15:8 и спечелиха мача с 3:2 гейма.

Въпреки втората поредна загуба България остава на второто място във временно класиране в Група „А” на Европейската лига с 16 точки, а сръбкините продължават да са лидери с 18 т. В последния кръг на груповата фаза българките гостуват на Испания, които се намират на 3-ото място в класирането. Ако евентуална победа на България може да се окаже достатъчна за класирането на момичетата на Нешич на „Файнъл Фор”.