2. Волейбол
  3. България започна с победа евро квалификациите при младежите

България започна с победа евро квалификациите при младежите

Младежките национали на България по волейбол победиха Беларус с 3:1

Волейболните национали на България за юноши младша възраст започнаха с победа домакинския си квалификационен турнир за Евро 2011, съобщи bgvolleyball.com.

В софийската зала Христо Ботев възпитаниците на Виктор Карагьозов победиха Беларус с 3:1 (22:25, 25:18, 25:15, 25:14).

В първата част гостите успяха да дръпнат в резултата около първото техническо прекъсване след три поредни аса на Антон Бондаренко и успяха да запазят аванса си до края на гейма с по-стабилна игра на сервис и блокада.

Те поведоха в началото на втората част, но след това играта на "лъвчетата" се поуспокои, тръгна атаката на диагонала Иван Иванов и те затвориха гейма със 7 точки разлика в своя полза.

Момчетата на Виктор Карагьозов тръгнаха с мощно 5:0 в третия гейм. Иванов продължи да ниже точка след точка и вече нямаше какво да спре трикольорите - 25:15.

Четвъртата част бе равностойна само до първата служебна почивка. След това България отново натрупа солидна разлика, за да се стигне до победната атака на Димитър Маринков за 25:14.

Иван Иванов постигна 28 точки и стана топреализатор на срещата. Петър Ненков впечатли със седемте си точкови блокади. За Беларус Антон Бондаренко и Егор Клюка записаха по 11 точки, като първият направи 5 аса, а вторият - 5 успешни блокади.

Утре нашите почиват, а следващият им мач е в петък срещу Словения.
Първи срещи в група "Д" в квалификациите за европейско първенство по волейбол за юноши-младша възраст:

Беларус - България - 1:3 /25:22, 18:25, 15:25, 14:25/
     Испания - Словения - 3:0 /25:16, 25:21,25:21/.