2. Волейбол
  3. България завърши участието си на световното със загуба (ВИДЕО)

България завърши участието си на световното със загуба (ВИДЕО)

Волейболистките отстъпиха на Холандия с 1:3 гейма

Женският национален отбор на България завърши участието си на Световното първенство в Италия със загуба. В мач от група F българските волейболистки паднаха с 1:3 (26:24, 21:25, 23:25, 16:25) от Холандия.

Холандките започнаха по-добре, като достигнаха до поредица от геймболи при 24:19. Тогава селекционерът Кузюткин взе прекъсване и направи забележка на момичетата. Това даде ефект, а Кремена Каменова затрудняваше сериозно посрещането на съперника. Така България успя да се измъкне от трудната ситуация и да поведе с 1:0 след 26:24.

Във втората част обаче отново холандките започнаха по-добре, като този път не допуснаха обрати и изравниха след 25:21. В третия гейм Холандия започна стряскащо и направи аванс от 6:1. Българските волейболистки не се предадоха и изравниха до 9:9, но в последствие геймът отново бе за Холандия след 25:23.

В четвъртата част Холандия имаше инициативата през цялото време и приключи срещата след 25:16.

Въпреки загубата отличен мач направи Елица Василева, която заби 25 точки (3 блокади, 2 аса). За Холандия Манон Флиер направи 24 (2 блокади, 2 аса).

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"