2. Волейбол
  3. Българките в Гърция с четири чисти победи от четири възможни

Българките в Гърция с четири чисти победи от четири възможни

Петте отбора в женското първенство на Гърция, в които играят български волейболистки, постигнаха максимума от четири възможни чисти победи в поредния кръг от новия сезон.

В "българското" дерби Маркопуло (Атина) победи СААК Анатоля (Солун) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:17). Евгения Василева направи много силен мач и наниза 13 точки (2 аса, 9 атаки при 69% успеваемост, 2 блокади) за победителките, а Росица Янева отбеляза 9 точки (6 атаки при 55% успеваемост, 3 блокади) за гостенките от Солун.

Поредна размазваща победа постигна Олимпиакос (Пирея) - този път над гостуващия Панелиниос (Атина) с 3:0 (25:8, 25:21, 25:23). Българският диагонал на Олимпиакос Елена Колева игра страхотно и стана топреализатор на мача с 19 точки (1 ас, 17 атаки при 61% успеваемост, 1 блокада). Нейната съотборничка Радосвета Тенева се отчете с 9 точки (1 ас, 8 атаки при 42% успеваемост).

Изабел Иванова влезе като резерва за Ираклис Кифисиас (Атина) при победата като гост на Аполониос (Керацини) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) и отбеляза 4 точки (1 ас, 3 атаки при 43% успеваемост).

Фиданка Сапаревска също влезе в игра от ъгъла за Панатинайкос (Атина) и допринесе с 1 точка за победата с 3:0 (25:16, 25:9, 25:11) над гостуващия Арис (Солун).

Във временното класиране убедителен лидер с 9 точки и без загубен гейм е Олимпиакос. Панатинайкос и Маркопуло са на четвърто и пето място с по 6 точки. Ираклис Кифисиас е седми с 4 точки, а Анатоля - девети с 3.