3. Българска волейболна националка ще играе в Азербайджан от следващия сезон

Българска волейболна националка ще играе в Азербайджан от следващия сезон

Диана Ненова ще се подвизава в Локомотив (Баку)

Българската волейболна националка Диана Ненова ще играе за Локомотив (Баку) през новия сезон, съобщават медиите в Азербайджан.

Разпределителката Ненова, която преди няколко дни спечели златните медали в местното първенство с отбора на Рабита, бе резерва на Ирина Жукова (Украйна) в отбора от столицата.

С тима на Рабита 26-годишната Ненова игра на финала в Шампионската лига, където загуби с 0:3 от Вакъфбанк (Истанбул).

През новата кампания Диана Ненова ще има възможност да играе в титулярния състав на Локомотив, след като подписа договор за една година. Високата 181 сантиметра разпределителка е бивша състезателка на българския ЦСКА, сръбския Пощар (Белград) и руския Университет (Белгород).

Локомотив (Баку) завърши на четвърто място в крайното класиране в първенството на Азербайджан през 2011 година. Треньор там е националният селекционер на България Драгутин Балтич.

Диана Ненова е съпруга на боксьор номер 1 на България за миналата година Тервел Пулев - европейски вицешампион в категория до 91 килограма от Москва 2010.