2. Волейбол
  3. Български рефери с престижни наряди във финалната фаза на евротурнирите

Български рефери с престижни наряди във финалната фаза на евротурнирите

Атанас Върбанов ще бъде първи съдия на един от полуфиналните двубои за Купата на ЦЕВ

Нови престижни наряди в европейските клубни турнири получиха някои от най-изявените български рефери.

Атанас Върбанов ще бъде първи съдия на един от полуфиналните двубои във втората по сила надпревара - Купата на ЦЕВ. Срещата между Скра (Белхатув), който бе съперник на родния вицешампион Нефтохимик 2010 (Бургас), и тимът на Тур ще се изиграе в четвъртък (24 февруари) от 19:00 ч. б.в. Реваншът е на 2 март (сряда).

Симеон Иванов пък ще води мача между Панатинайкос (Атина) и Халкбанк (Анкара) от третия по сила турнир - Купата на претендентите. Двубоят-реванш между гръцкия и турския тим ще се проведе на 1 март (вторник).

Друг от родните представители - Добромир Добрев, пък ще бъде втори съдия на четвъртфинален сблъсък от най-престижната евронадпревара - Шампионската лига при жените. Срещата е между отборите на Вакъфбанк (Истанбул) и Девелопрес Скайрес (Жешув), като предстои да бъде определена дата за нея, както и за останалите двубои. Очаква се мачовете да започнат от 8 март (вторник).