2. Волейбол
  3. Берое остава в Efbet Супер волей и догодина

Берое остава в Efbet Супер волей и догодина

Старозагоци надвиха Миньор Перник с 3:0

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) запазиха мястото си Еfbet Супер Волей и за следващия сезон. Воденият от Марияна Димова отбор надигра втория във Висшата лига Миньор (Перник) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:14) в плейаутния/плейофен мач, игран тази вечер в зала "Сила" в Пловдив.Така Берое ще играе в елита и през сезон 2022/23, докато Миньор ще продължи да се състезава във второто ниво на шампионата.

Берое стартира по-успешно в мача, повеждайки уверено в първия гейм и трупайки удобна разлика в своя полза до 20:14. Миньор обаче показа огромна мотивация и притисна противника, като намали до 21:20. Силите им не достигнаха за повече, като старозагорци поведоха след 25:21.

Перничани стояха малко по-стабилно в началото на втория гейм, като поведоха с 6:4. Последва равенство при 8:8, но след лек спад в концентрацията от страна на Миньор, Берое поведе с 10:8. Въпреки, че и двата тима продължиха да допускат грешки, старозагорци успяха да задържат своето водачество до 17:14, когато Мартин Михайлов взе тайм-аут за Миньор. Това обаче не беше достатъчно и Берое грабна и този гейм с 25:14, приближавайки се до крайната победа.

Воденият от Марияна Димова тим стартира по-добре и в третия гейм, дръпвайки напред в резултата от самото начало с 6:3 и 8:4. Въпреки, че Миньор се опита да ги притисне до стената и намали до 9:8, Берое отново натрупа преднина - 12:8 и 16:11. Отборът на Миньор не намери сили да се противопостави и Берое спечели след 25:14 и 3:0.

Най-полезни за Берое станаха Симеон Александров (2 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане - +9) и Иван Дамянов (1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака - +7) с по 13 точки за победата.