2. Волейбол
  3. Берое взе дербито на Стара Загора

Берое взе дербито на Стара Загора

Срещу Локомотив Берое нямаше никакви проблеми, след като спечели убедително втората и третата четвърт

Берое спечели дербито на Стара Загора, след като победи Локомотив със 75:58 в отложена среща от осмия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България.

След успеха възпитаничките на Татяна Гатева отново излязоха начело в класирането с 19 точки, с една повече от шампиона Монтана 2003.

Срещу Локомотив Берое нямаше никакви проблеми, след като спечели убедително втората и третата четвърт. Най-голямата преднина в полза на Берое беше 31 точки разлика при 68:37 7;50 минути преди края на мача.

За победителките се отличи Александра Петрова с 18 точки и 4 борби. Гергана Иванова завърши с 13 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Виолина Кочева се отчете с 11 точки и 7 асистенции. Мария Делчева беше най-резултатна за Локомотив с 14 точки и 4 борби, а Виктория Иванова вкара 11 точки. Утре от 18.00 часа двата отбора ще се срещнат отново в мач от 11-ия кръг на първата четворка на шампионата.