2. Волейбол
  3. Без глоби в Марек Юнион Ивкони след поражението от аутсайдера в Суперлигата

Без глоби в Марек Юнион Ивкони след поражението от аутсайдера в Суперлигата

Състезателите на волейболния отбор на Марек Юнион Ивкони няма да бъдат глобявани за първото поражение през новия полусезон в Националната волейболна лига, предаде кореспондент на Novsport.com. Както e известно, дупничани паднаха с 2:3 гейма при гостуването си от аутсайдера Монтана.

Състезателите на волейболния отбор на Марек Юнион Ивкони няма да бъдат глобявани за първото поражение през новия полусезон в Националната волейболна лига, предаде кореспондент на Novsport.com. Както e известно, дупничани паднаха с 2:3 гейма при гостуването си от аутсайдера Монтана.

След като продадоха най-добрите си състезатели, Марек Юнион Ивкони ще обиграва отбор за следващия сезон и целите ще бъдат да се задържи в Националната волейболна лига. За сега тимът от Дупница заема 6-ото място в класирането, като след Марек са новаците в Суперлигата Монтана и Славия.

Възпитаниците на Милчо Миланов имат и отложен мач и от първия кръг на новия полусезон срещу ЦСКА заради участието на "червените" в Шампионската лига. Тази среща е насрочена да се играе на 2 февруари.

В събота от 17.00 часа в зала "Спортна" в Дупница Марек Юнион Ивкони ще бъде домакин на ЛУКойл-Нефтохимик.

Другият отбор от Югозапада Пирин-Балканстрой е на другия полюс и победи хита Арда (Кърджали) с 3:0 гейма без трансферирания в Иран капитан- Благовест Катранджиев. Възпитаниците на Мирослав Живков заемат вече третото място в подреждането, а в предстоящия кръг са гости на ЦСКА.