2. Волейбол
  3. Без санкции в Пирин - Балканстрой след срамната загуба в Монтана

Без санкции в Пирин - Балканстрой след срамната загуба в Монтана

Няма да има санкции във волейбония Пирин-Балканстрой след срамното поражение, което претърпя отборът в Суперлигата от Монтана, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Както е ивестно възпитаниците на Мирослав Живков загубиха в събота като гости с 2:3 гейма от аутсайдера в НВЛ - Монтана.

Няма да има санкции във волейбония Пирин-Балканстрой след срамното поражение, което претърпя отборът в Суперлигата от Монтана, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Както е ивестно възпитаниците на Мирослав Живков загубиха в събота като гости с 2:3 гейма от аутсайдера в НВЛ  - Монтана.

Загубата принуди изпълнителния директор на клуба Борис Коцаков да привика на разговор треньорския щаб на отбора, за да се мислят варианти за излизане от това положение, в което изпадна отборът след блестящото представяне в турнира "Атаро клима" през януари в София.

След срещата Коцаков заяви, че на този етап не е необходимо да бъдат налагани санкции и ще се вземат други мерки, които ще бъдат оповестени едва, след като бъдат одобрени от спонсорите на клуба. Според Борис Коцаков, неговият отбор не е бил надигран в Монтана и отдава загубата на подценяване от страна на волейболистите на Пирин -Балканстрой. Той се надява загубата да свали на земята играчите и оттук нататък да бъдат максимално концентрирани, независимо от съперника.

Спонсорите на клуба от Разлог също са на мнение, че при това подмладяване на отбора е нормално да има колебливи игри, а грешките ще се изчистват в движение. Пирин-Балканстрой ще опита да вземе частичен реванш за загубата в Монтана в събота, когато приема в Разлог носителя на купата ЛУКойл-Нефтохимик.

Двубоят в зала "Септември" е насрочен за 17.30 часа и ще се влиза отново при вход свободен. До мача с бургазлии в отбора от
Разлог се надяват да се възстанови разпределителят Франциско Сотелдо, който страдаше от вирусно заболяване. Останалите подопечни на треньора Мирослав Живков са здрави и ще играят. В момента Пирин -Балканстрой е четвърто място в подреждането на волейболното първенство при мъжете с две точки пред Марек-Юнион Ивкони, който днес гостува на ЦСКА.