2. Волейбол
  3. БГ финал в Шампионската лига по волейбол

БГ финал в Шампионската лига по волейбол

Казийски и Соколов срещу Салпаров днес

Отборът на Тренто, в който играят българските национали Матей Казийски и Цветан Соколов, ще защитава титлата си в Шампионската лига по волейбол. Тимът на Радостин Стойчев се наложи с 3:1 (13:25, 25:23, 21:25, 17:25) гейма над словенския Волей (Блед) и се класира за финала в полския град Лодз.

Звездата на България и капитан на Тренто Матей Казийски завърши с 13 точки. По-резултатни от него бяха кубинският посрещач Османи Хуанторена и бразилският диагонал Леандро Висото с по 14 точки за успеха. Другият български национал в състава на "БГ Тренто" Цветан Соколов реализира 2 точки. За състава на Блед Матевс Камник приключи с 12 точки.

Така за втора поредна година на финала в най-силния европейски турнир един срещу друг ще застанат два отбора с български състезатели в редиците си.

В мача за титлата Тренто ще се изправи срещу Динамо Москва, с либерото на българския национален отбор Теодор Салпаров в състава си. Руснаците надделяха над домакините от СКРА Белхатов също с 3:1 гейма и се класираха на финал в Шампионската лига за първи път в историята си.

Финалът е днес от 15:45 часа българско време.