2. Волейбол
  3. БГ Тренто стигна финала след драма с Мачерата

БГ Тренто стигна финала след драма с Мачерата

Невероятен Казийски при успеха с 3:2 гейма

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек Трентино (Тренто) успя да се класира за финала на италианското волейболно първенство.

БГ Тренто победи домакините от Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (28:26, 27:29, 17:25, 25:23, 15:11) гейма в четвъртата среща между двата тима, а с това спечели и серията с 3:1 победи.

Българската суперзвезда Матей Казийски заслужено спечели признанието за Най-полезен играч на мача заради невероятните си прояви в четвъртия гейм, вкарал мача в тайбрек. Казийски стана втори по резултатност с 18 точки, като над него бе кубинецът Османи Хуанторена с 20.

Цветан Соколов добави 5 точки за успеха на тима.

Така Казийски, Соколов и компания ще могат вече спокойно да насочат вниманието си към Финалната четворка в Шампионската лига, в която ще участват този уикенд в Лодз (Полша).