2. Волейбол
  3. БГ Тренто започна с чиста победа плейофите в Серия А1

БГ Тренто започна с чиста победа плейофите в Серия А1

Воденият от националния селекционер на България Радостин Стойчев отбор на Тренто започна с победа участието си в ¼-финалните плейофи на италианското волейболно първенство - Серия А1.

Матей Казийски и компания постигнаха чиста победа с 3:0 (25:23, 25:15, 25:22) над тима на Сан Джустино в своята "Пала Тренто".

През тази година плейофите в Серия А1 са с различен формат, като Тренто е в четвъртфинална група "А", заедно с отборите на Сан Джустино и Рома Волей. Играе се всеки срещу всеки, а отборът, който спечели групата, се класира за полуфиналите.

Топреализатор за Тренто, а и в мача стана чешкият диагонал Ян Щокър, който завърши срещата с 13 точки. Емануеле Бирарели добави 10 точки, а впоследствие бе избран и за MVP в мача.

Капитанът на Тренто Матей Казийски се отчете със скромните за него 9 точки, а другият българин в отбора - Цветан Соколов се появи като резерва в първия и втория гейм и записа 3 точки на сметката си.

За гостите от Сан Джустино най-полезни бяха Себастиан Креус и Евън Пейтък, които реализираха по 8 точки.

Утре срещите от четвъртфинална група "А" продължават с двубоя Сан Джустино - Рома Волей, който е от 19:00 часа българско време, а Тренто среща римския клуб в понеделник (9 април), като мачът също е с начален час 19:00 наше време.