2. Волейбол
  3. Борбен Хебър отстъпи пред полския първенец в Шампионската лига (ВИДЕО)

Борбен Хебър отстъпи пред полския първенец в Шампионската лига (ВИДЕО)

Мачът се превърна в истински празник за Пазарджик

Волейболистите на Хебър отстъпиха пред полския първенец Ястжембски (Венгел) с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) в зрелищен мач от пети кръг на Шампионската лига, който се проведе в зала „Васил Левски“.

Двубоят се игра пред пълни трибуни и невероятна атмосфера, като се превърна в истински празник за Пазарджик и всички приятели на волейбола.

Така българският шампион записа трета загуба в групата, като заема четвърта позиция във временното класиране, с една победа и 2 точки.

Поляците отбелязват първи загубен гейм, като са абсолютния лидер с пет чисти победи от пет мача.

Треньорът на Ястжембски (Венгел) Андреа Гардини не можеше да разчита за двубоя на диагонала Арпад Бароти. В Пазарджик не пристигнаха и втория разпределител Ееми Тервапорти и френският диагонал Стефан Бойер. Опитният разпределител Бенджамин Тонюти обаче показа майсторството си и се справи с наличните съотборници, като разигра всички свои състезатели.

Получи се равностоен и интересен двубой, като домакините се бориха със своя съперник, доколкото можаха. Първите два гейма пък се решаваха в последния момент и с две точки разлика. Опитът на гостите и класата им обаче си казаха думата, и особено в решителните моменти на срещата наклониха везните в тяхна полза.

Сервисът и блокадата на Хебър, заедно с по-малко грешки бяха решаващи за доброто представяне в първите две части. Дългата скамейка на пазарджиклии и предприерите рокади в състава от страна на Камило Плачи допълниха картината. В крайна сметка обаче родните представители като че ли не повярваха дакрай, че могат да се наложат над съперника, като не издържаха докрай.

Хебър стартира малко плахо в мача. От своя страна гостите, въпреки проблемите си от здравословен характер, тръгнаха уверено и със самочувствие. Това им даде предимство и те започнаха да диктуват играта, като поведоха с 11:7 и 15:10. Сервисът на Хебър и добрата блокада бяха в основатана последвалия обрат. След серия на Пламен Шекерджиев от крайната линия, домакините стопиха пасива си и изравниха. Блокадата започна да работи, а настроението завладя игрището и трибуните. Хебър започна да диктува темпото, а поляците започнаха да грешат, особено на сервис.

В решителния момент „тигрите“показаха характер и наложиха волята си след блокада, като спечелиха първата част и поведоха с 1:0.

Във втората част интригата продължи с пълна сила, като малко не достигна на Хебър отново да повали противника. Скритото оръжие този път бе младия диагонал Дейвид Кръстев, който направи много добро включване на мястото на Брадли Гънтър. Ястжембски  поведе с 15:11, но след серия от сервис на Кръстев по подобие на първата част настъпи обрат и равностойна игра. Този път обаче в най-важните моменти гостите запазиха хладнокръвие. При 22:22 Пламен шекерджиев сгреши сервис и даде предимство на съперника. Полаяците използваха момента и поведоха с 24:22. Това бе ключов момент и Ястжембски наложи волята си, като изравни 1:1.

В следващите два гейма Андреа Гардини също направи своите смени, а поляците се разиграха и намериха ритъма си. Те повишиха успеваемостта на атака си и на блокада. От своя страна темпото на Хебър падна и тимът ни не успя да излезе от това състояние. До края Хебър не успя да затрудни и посрещането на съперника, като допусна и повече грешки. Поляците имаха водеща роля и спечелиха мача с крайното 3:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев, Дейвид Кръстев, Стойко Ненчев, Иван Станев);

Tреньор: Камило Плачи;

Ястжембски (Венгел): Бенжамен Тонюти, Ян Хадрава, Тревор Клевено, Томаш Форнал, Лукас Вишниевски, Юрий Гладир - Якуб Попивчак-либеро;

Tреньор: Андрея Гардини.