2. Волейбол
  3. Божидар Славев с 13 точки за победа на ТЛМ

Божидар Славев с 13 точки за победа на ТЛМ

Българинът с двойно гражданство Божидар Славев отбеляза 13 точки, всичките от атака при 52% успеваемост, при домакинската победа на неговия ТЛМ (Туркоан) с 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:23) над Рен Волей 35 (Рен) в мач от дванадесетия кръг от мъжкия шампионат на Франция. Младокът Евгени Цветков не влезе в игра за Рен и в този мач.

Друг млад български волейболист, Кристиян Банчев, влезе от ъгъла в последните два гейма от загубата на Алес (Алес) с 0:3 (24:26, 18:25, 18:25) като гост от Араго (Сет) и отбеляза 1 точка.

Мачът от този кръг между Тур (Тур) на Атанас Търкаланов и Фойе Лек (Сен Куентин) на Данаил Михайлов ще се играе на 22 декември.

Във временното класиране начело е съперникът на българския ЦСКА (София) в Група B на Шампионската лиг Тур с 27 точки. ТЛМ е втори с 26, Фойе Лек - седми с 20, а Алес - четиринадесети с 8 точки.