2. Волейбол
  3. Бразилия без наставник срещу волейболистите ни

Бразилия без наставник срещу волейболистите ни

Волейболните национали ще играят днес срещу отслабена Бразилия на турнира "Хуберт Вагнер" в Бигдошч (Полша).

Треньорът на световните шампиони Бернардо Резендеизостави отбора поради... контузия. Една от най-колоритните фигури във волейбола скъса ахилесово сухожилие по време на тренировка и замина за родината си, пише "Труд".

Резенде е известен с емоционалното си и дори ексцентрично поведение по време на мачове. След всеки двубой селекционерът е по-изпотен от играчите.

Контузията спря Резенде и за предвидените лекции пред местни специалисти. Вместо него теория ще чете далеч по-сдържаният селекционер на нашите Силвано Пранди.

Снощи българите победиха домакините от Полша с 3:1 гейма, а днес в 17:45 българско време часа започва двубоят с Бразилия, който ще бъде предаван пряко по полската телевизия Polsat Sport.

В последните два мача със "селесао" нашите загубиха с по 1:3 и 2:3 гейма на родна земя, което не им позволи да се класират за финалите в световната лига.