2. Волейбол
  3. Бразилия ни би за пети път през годината

Бразилия ни би за пети път през годината

Възпитаниците на Силвано Пранди паднаха от "селесао" с 0:3 (22:25, 19:25, 16:25)

Бразилия победи България с 3:0 (25:22, 25:19, 25:16) във втория ден на турнира "Хуберт Вагнер 2010". Поражението е пето поред за "трикольорите" през тази година от "кариоките" след четирите загуби в Световната лига.

Селекционерът на България Силвано Пранди пусна съвсем различна стартова шестица в сравнение с вчерашния победен мач срещу Полша - Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Валентин Братоев и Светослав Гоцев. От самото начало световните шампиони действаха по-добре и имаха аванс, който стигна и до четири точки - 13:9 след бразилски блокади срещу Владо Николов и Гоцев. Тогава италианският селекционер на България взе тайм аут и след него пасивът ни бе намален до 15:16. Малко по-късно "лъвовете" дори изравниха -  22:22, но за нещо повече нямаха сили. Последваха грешки в посрещане и неуспешна атака на Виктор Йосифов за крайното 25:22.

В началото на втората част  Константин Митев замени Андрей Жеков. Това сякаш даде положителен резултат и двубоят бе вървеше равностойно до 11:11. След това обаче кариоките дръпнаха с 19:14, за да затворят гейма на 19.

Третият сет стартира по-добре за България и повеждане в резултата до 5:1, но след това техническото прекъсване - пето поред в срещата отново дойде при аванс на Бразилия (8:7). В следващите минути се разбра, че няма да има четвърти гейм, след като селесао поведоха с 16:12 и 22:13, за да спечелят с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:0.

В другия мач от втория ден домакините от Полша записаха 3:1 срещу Чехия. Утре от 13:30 часа българско време избраниците на Силвано Пранди играят срещу чехите, а от 15:45 часа е двубоят Полша - Бразилия.

БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:22, 25:19, 25:16)

БРАЗИЛИЯ: Марлон Яред, Леандро Висото, Мурильо Ендрес, Родригао, Лукаш Сааткамп, Амарал Данте - Марио Жуниор-либеро (Тео Лопеш, Бруно Резенде)

Старши-треньор: Роберлей Леоналдо

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Валентин Братоев, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров (Николай Николов, Константин Митев, Цветан Соколов, Методи Ананиев, Тодор Алексиев)

Старши-треньор: Силвано Пранди.